Facebook, Hızlı Oyunlar Platformu ‘na İki Pokemon Ekliyor

pokemon-medallion-battle

Facebook, Hızlı Oyunlar platformunda iki yeni Pokemon oyunu başlattı. Bu iki oyun Pokémon Tower Battle ve Pokémon Medallion Battle. Pokémon Kule Savaşı bugün dünya çapında mevcutken Pokémon Madalyon Savaşı sadece Asya-Pasifik bölgesinde tanıtıldı.

Pokémon Kule Savaşı kart oyunları ve oyuncak şirketi Bombay Play tarafından geliştirilmiştir. Pokémon Madalyon Savaşı ise Messenger için oyun yapan GCTurbo tarafından geliştirilmiştir. Bu Temmuz, Facebook Instant Games’i Messenger’dan Facebook’a ve Facebook Oyun sekmesine taşıdı.

Önerilen Yazı
Hızlı ve Öfkeli Filminin Oyunu Geliyor

Pokémon Kule Savaşı’nda, oyuncular için zorluk Pokémon’u birbirlerine karşı biriktirmektir. En yüksek Pokémon kulesini inşa eden kazanır. Nadir Pokémon’u keşfetmenin, yakalamanın ve seviyelendirmenin yanı sıra, kullanıcılar küresel olarak arkadaşlarına veya diğer oyunculara karşı gerçek zamanlı olarak oynayabilirler. Facebook’a göre,

Başlangıçta basit bir fizik tabanlı bilinmez gibi görünebilir. Ancak oyuncuların Pokémon’u nerede ve nasıl istifledikleri konusundaki stratejik seçimler gerçek Kule Savaşı ustalarını belirleyecek.

deniliyor.

 

Pokemon Madalyon Savaşı ise dijital kart savaş strateji oyunudur. Oyun, eğitmenlerin Pokémon’u madalyon formunda toplamasına, savaşmasına ve geliştirmesine izin verir. Ayrıca yoldaşlarıyla seyahat edebilir ve spor salonu rozetleri kazanabilir ve Pokédex’lerini tamamlayabilirler.

Pokémon Company CEO’su Tsunekazu Ishihara,

Bu oyunların Facebook aracılığıyla başlatılması, tüm dünyadaki insanların Pokémon’u dijital biçimde deneyimlemelerine izin verecek ve özellikle yeni kitlelerin çevrimiçi Pokémon oyunlarının keyfini çıkarmasını sağlamak için Facebook Gaming ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.

diye ekledi.

Siz Facebook Hızlı Oyunlar üzerinde Pokemon oyunu oynuyor musunuz?

Kaynak : CNN Edition

Yazı dolaşımı

Exit mobile version