2020 Model Huawei Mate X 65W Süper Şarj Sertifikası Sızdı

HUAWEI-Mate-X-810x298_c

Katlanabilir telefonlar artık son zamanlarda önemli konu haline geldi. Bununla beraber her akıllı telefon üreticisi kendi özelleştirmesini yapıyor. Huawei bu konuda Huawei Mate X adlı bir model ile ortaya çıktı. ABD’nin yaptırımları nedeniyle, cihaz sadece kendi Çin pazarında bir sürüm olarak görüldü. Ancak Motorola Razr ve Galaxy Fold gibi diğer rakiplere farklı bir tasarım ile geldi. Bu, diğer cihazların içe doğru katlanırken, Mate X’in ekranı dışarı doğru katlanması ve telefonun dışına kaplanmış şekilde durması şeklide bir farklılık.

Önerilen Yazı
Xtadia İle Tüm Android Cihazlara Stadia Yükleyin

Öte yandan 8 GB’a kadar RAM ve işlemci tarafı için bir Kirin 980 ile Huawei’nin amiral gemilerinde olduğu kadar işlem gücü de sunuyor. Ancak yeni nesil bir ürün geldiğinde cihaz diğer şeylerin yanı sıra, daha güncel bir Kirin 990 işlemciye sahip Mate X’ler olarak adlandırılan az bir yükseltme alacak. Bu sadece bir Çin düzenleyici kurumu olan CCC’den geçen cihaz olduğu tahmin ediliyor. Listede Huawei’den TAH-AN00m (Mate X’in kod adı kısaca Tahiti veya TAH) model numarası olan bir cihaz gösterilmekte ve listede ortaya çıkan tek yükseltmeler 20V/3.25A (65W) şarj gibi görünüyor . 65W şarjın Huawei’nin yakında ortaya çıkaracağı Huawei P40 serisiyle geleceği söylenmişti. Lakin bunun Mate Xs’in iddia edilen özelliklerinden biri olduğu söylendi. Bilindiği gibi 2019 yılında üretilen Mate X 55W şarjı destekliyor.

Huawei Mate X s’in önümüzdeki MWC 2020 etkinliğinde yapılan bir duyurunun ardından 2020’nin ilk çeyreğinde satılmaya başlanması bekleniyor. Huawei Mate X2 olarak da piyasaya sürülmesi beklenen ikinci nesil ürünün yılın ikinci yarısında satışa çıkması tahminler arasında.

Kaynak : XDADevs

Yazı dolaşımı

Exit mobile version