1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

2020 Yılındaki En İyi Battle Royale Mobil Oyunları


0

2020 yılına girdiğimizden bu yana başımızdan bitmeyen sorunlar yüzünden artık evlerimizden dışarı çıkamaz olduk. Ve bu son zamanda insan oğlunun başına gelebilecek en büyük tehlikelerden birsi olan salgın hastalığı çevremizi kolaçan etmekte. Bu durumdan müzdarip olup evinde kalan milyonlarca kardeşimizin evlerinde canlarının sıkılmaması için akıllı cihazları üzerinden oynayabilecekleri savaş oyunlarının listesini hazırlıyoruz.

En İyi Battle Royale Oyunları

PUBG

Player Unkown’s BattleGrounds (PUBG) isimli olan bu uygulamayı bilmeyenimiz yoktur herhalde. Dünya çapında büyük yankı uyandırmasına sebep olan Tencent şirketi, milyarlarca kullanıcıya ulaştıklarını belirtti. Böyle büyük bir başarıya sebep olmasının nedeni ise kullanıcılarının online olarak dünya çapında kimin daha iyi olduğunu göstermekten geçtiğini düşünüyoruz.

PUBG, bilinenin üzerine 100 kişinin aynı anda oynamasına izin verilen ve son kurtulanın kazanacak kişi olduğu için Battle Royale oyunları arasında en ünlüsü oluyor. Şirket düzenli olarak PUBG’ye yeni özellikler, aksesuarlar ve karakterler ekleniyor, bu da onun diğer online oyunlar arasından kendini üst sıralara taşımasını sağlıyor.

Battle Royalae modunun yanı sıra, oyunda başka modlarda var ve oyuncular bir dizi kaplama ve aksesuarlar arasında geçiş yapabiliyorlar.

Bu oyunun bu kadar iyi seçilmesinin yanında maalesef ki yüksek ve orta seviye cihazlarda daha iyi çalışabilmektedir. Tabi ki de düşük seviyeli cihazlar için ise, PUBG Mobile Lite serisini yükleyerek oyunun tadını çıkarabilirler.

thumbnail
Önerilen Yazı
Corona Virüs Sırasında İzlenebilecek Filmler

Garena Free Fire

Bu oyun en iyi Battle Royale oyunları listesinde bir mazlum olarak kabul edildiğini belirtelim. 100 milyondan fazla indirme ve yüksek kaliteli grafiklere sahip olmasına rağmen, oyun PUBG veya COD gibi bir yankı yaratamadı. Oyunun savaş bölümü moduna 50 kişi katılabilir. Ve tek bir battle royale  için ayrılan süre 10 dakikadır.

Oyun, lig dışı temaları ve benzersiz içeriği ile ünlüdür. Son zamanlarda oyun Ragnarok temalı çevrimiçi aksesuarları başlattığını da belirtmekte fayda var.

Oyun neredeyse PUBG ile birebir aynısı ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına devam etmekte. Oyunun en iyi yanı depolama konusunda daha az bir yer kaplaması ve düşük seviye cihazlarda da sorunsuz çalışmasıdır.

 

Rules Of Survival

Google Play Store’da 50 milyondan fazla indirmeyle, Rules Of Survival‘ın saf bir PUBG klonu olduğunu söylenebilmektedir. Sorunsuz çalışabilmesi için yüksek performanslı bir işlemci ile birlikte yaklaşık 2.7 GB alan gerektiren ağır bir oyundur.

Rules Of Survival savaş oyunu modunda, aynı anda 120 oyuncu oyuna katılır ve birbirlerine karşı oynamaktadırlar. PUBG’ye benzer şekilde, Survival kurallarını da oyuna dahil olmak üzere kullanıcılar için muhteşem araçlar ve çok daha fazlasını sunuyor.

Ancak, birçok kullanıcı oyunda yine ağır boyuttan kaynaklanan gecikme sorunlarına tanık olduğunu belirttiler. Ama yine de Rules Of Survival hakkında en iyi bölüm ise, platformlar arasında ekip oluşturma seçenekleri diyebiliriz.

 

Call Of Duty: Mobile

Call Of Duty: Mobile şu ana kadar dünya çapında yankı uyandıran PUBG oyununu geride bırakan tek battle royale oyunu olduğu söyleniyor. Oyun, PUBG’nin yerini alan 2019’un en iyi oyunu olarak ödülünü almıştır. Oyunun mobil versiyonu, ikonik başlığın Soap MacTravish, Captain Price, Simon Ghost Riley ve birkaç tane daha farklı birçok karakterden oluşuyor.

Oyun ayrıca zaman zaman yeni elementlerin, haritaların, silahların ve karakterlerin bulunduğu yeni güncellemeler alarak oyunun tadını bir üst seviyeye çıkartmaktadırlar. Ve şu anda oyunda tanıtılan en son karakter Soap MacTravish‘dir.

Haricinde oyuna düzenli olarak yeni etkinlikler de ekleniyor. Son ekinlikleri olan Cadılar Bayramı ve Yeni Yıl zamanında başlatılarak kullanıcılarının dikkatini üzerine çekmeyi bir hayli başarmıştı.

 

Pixel’s Unknown Battle Grounds

PUBG oyununun piksel tarzı grafikleri sayesinde battle royale listemizde farklı bir yeri bulunuyor. Pixel’s Unknown Battle Grounds hızlı tempolu bir savaş oyunudur. Oyuncular oyuna bırakılır, silah bulunur ve diğer savaş oyunlarında olduğu gibi birbirleri ile savaşırlar.

Oyun ayrıca oyun içi sohbet seçenekleri ve düşük kaliteli cihazlar için düşük grafik ayarları ile birlikte geliyor. Oyunun battle royale modunda, bir seferde toplam 25 oyuncu oynayabilir. Battle royale modunun yanı sıra, oyunda ayrıca bir zombi modu ve bir takım savaş modu da bulunuyor.

Ama bilmelisiniz ki, oyun birkaç sorunlar ile birlikte geliyor. Örneğin, ekran donması gibi. Ancak, oyunun Google Play Store’da bulunan diğer battle royale oyunlarından çok daha iyi olduğu söylenebilir.

 

 Knives Out

Knives Out, Google Play Store’da yaklaşık 10 milyon indirmeye ulaşmış bir battle royale oyundur. Oyun tıpkı diğer battle royale gibi ama diğer oyuncularla karşılaşmalarda grafiksel olarak şiddet içeriyor. Bir oyun da 100 oyuncu battle royale moduna katılabilir ve en fazla grup olarak 5 kişi oynayabilir.

Knives Out, her gelen güncellemede gelişmiş silahlar, yeni mevsimler ve haritaları da beraberinde getiriyor. Ancak, oyunun en büyük dezavantajı, oyun arasındaki hilelerin yaygın olması ve oyunun zaman zaman gecikmesidir.

Battle royale modunun yanı sıra, oyuncular aynı zamanda keskin nişancı savaşına, takım savaşına ve 50vs50 moduna da geçiş yapabilirler.

thumbnail
Önerilen Yazı
Corona Virüs Sırasında Evden Çalışmak İçin En İyi Araçlar

Battlelands Royale

Battlelands Royale, listedeki en düşük savaş oyun olarak adlandırılabilir. Temelde üçüncü şahıs bir battle royale oyunudur ve yaklaşık 32 oyuncu tek bir battle royale maçında yer alabilirler. Haricinde oyunda karakterler yükseltmeler ile geliyor ve oyun oldukça hızlıdır.

Battlelands Royale, diğer battle royale oyunlarından tamamen faklı karakterlerden oluşuyor. Oyundaki ortalama bir battle royale maçı yaklaşık 3 ila 5 dakika sürüyor. Ama kullanıcıların belirttiği üzere, iyi bir internet bağlantısına sahip olmanıza rağmen oyun biraz gecikiyor. Ancak, türün diğer oyunlarına kıyasla çok az yer kapladığı için düşük seviye cihazlar için en iyi battle royale oyunlarından biri olabilir.

 

Peki ya sizin favori Battle Royale oynunuz hangisi ?

Okumaya Devam Et
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.