LG G9 Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

Ortaya çıkan bilgilere göre LG yeni nesil 2020 yılı amiral gemisi telefonunun bilgileri sızdı.

lg_g9_leak_1

LG bir zamanlar sahip olduğu Android dünyasında ki büyük varlığına artık ne yazık ki sahip değil. Mobil cihaz konusunda piyasada ki diğer bir çok telefon üreticilerinin gerisinde kaldı.

Hatırlarsanız LG mobil cihazlar piyasasına G2 serisinde damgayı vurarak rekorlar kırmıştı. Lakin ondan sonra ortaya çıkardığı G3 serisinde ortaya çıkan ısınma problemlerinden sonra bir türlü kendini toparlayamadı. Ve ondan sonra kendi yükselişinin yerini Samsung ve Apple gibi diğer akıllı telefon üreticilerine bırakmak zorunda kaldı. Ama yine de umudunu kaybetmeyen LG kendi adından söz ettirmeye TV platformunda devam ettirmekte.

Ortaya çıkan bilgilere göre LG yeni nesil 2020 yılı amiral gemisi telefonunun bilgileri sızdı. Bu bilgiler neticesinde telefonun LG G8X‘te kullanılmış olan ekran altı sensörünü kullanmaya devam edildiği de belirtiliyor. Haricinde G8X ThinQ’da kamera konusunda sadece 2 sensör bulunurken G9 serisinde bu sensör sayısı 4’e çıkarılmış. Ama eklenilmiş olan ek iki sensörün ne işe yaradığı tam belli değil. Ancak yerleşimlerine bakılınca, periskop tarzı bir zoom lens görmemiz mümkün oluyor.

 

Önerilen Yazı
Redmi K20 ve Mi9T Android 10 Dağıtımına Başlandı

 

Arka panelinin tasarımına bakacak olursak Samsung Galaxy S10 serisine benzer olarak tasarlanmış olduğu gözler önüne seriliyor.

Cihazın ön kısmında ise ; kavisli bir ekran kullanılmıyor, çerçeveleri nispeten ince ve üst tarafında damla çentikli selfie kamerası barındırmak için çentik eklenildiği görülüyor.

 

 

Cihazın alt kısmında yerleşik bir hoparlör, USB-C bağlantı noktası ve kulaklık girişi bulunmakta.

Kulaklık girişi kaldırma konusunda Samsung’da yakında çıkarmasını beklediğimiz S11’den kaldıracak. LG G9 ile bu konuda tek duraklardan birisi olacak gibi duruyor.

 

Her zaman olduğu gibi, bahar aylarında gerçekleşen MWC kongresinin yakın zamanlarında LG G9 serisini duyurulmasını beklemekteyiz.

Bu bilgiler neticesinde söylemek gerekirse artık tasarımlar kullanıcılar için göz önünde bulundukları için LG bu yeni cihazı ile de ön plana çıkamayacak gibi duruyor. TV sektöründe etkinliği devam etse de piyasada sonunun SONY gibi olmamasını diliyoruz.

Peki ya sizce LG mobil cihazlar konusunda neden diğer firmalar gibi ön plana çıkamıyor ?

Yazı dolaşımı

Exit mobile version