Xiaomi Mi CC9 / Mi9 Lite İçin Android 10 – LOS 17

Lineage-OS-17

Xiaomi, Android 10’u en yeni Redmi Note 8 Pro, Redmi K20 için yayınlamıştı. Dün Android 10’u alan Mi 8, Mi MIX 3 ve Mi 9 SE oldu. Uzayan cihaz listesi, Android uygulamasının tadını çıkarmak için sırayı bekleyen birçok akıllı telefon olduğu anlamına geliyor. Henüz resmi Android 10 almamış bazı Xiaomi modelleri de var. Mesela geçen yıl temmuz ayında Çin’de ilk olarak piyasaya sürülen ve daha sonra birkaç ay sonra Avrupa pazarlarına gelen Mi 9 Lite (Çin’deki Mi CC9 olarak biliniyor). Bu Xiaomi Mi CC9 / Mi9 Lite kasım ayı boyunca istikrarlı MIUI‌ 11 güncellemesini aldı. Fakat şöyle bir durum var, bu Android 10 ‘un aksine Android 9 Pie tabanlıydı.

Xiaomi’nin Android 9 güncellemesini Mi 9 Lite’ınıza ne zaman yayınlayacağını bilinmiyor. Diğer yandan ortaya çıkan iyi haber var. Bu ise bekleme süresini atlayabilir ve Android 10’u bu resmi olmayan LineageOS 17 sürümüyle telefonunuzda deneyebilirsiniz. XDA‌’da tanınan geliştirici, Mi 9 Lite için sadece bir GSI olmayan ilk tam teşekküllü Android 10 tabanlı ROM’u yayınladı. ROM‌ yalnızca MIUI ürün yazılımı sürümü 9.12.26 ile test edilmiş. Bu nedenle diğer ürün yazılımı sürümleriyle çalışıp çalışmadığı bilinmiyor. Bu konuda forum sitesinden kullanıcılar ile iş birliğine gidilip denenmesi gerekiyor. İş parçacığında listelenen bilinen sorunların uzun bir listesi yok. Ancak geliştirici, gelecekteki bir güncellemede düzeltmeyi planladığı sistem arayüzünün zaman zaman dondurulmasından bahsediyor.

Önerilen Yazı
Xiaomi Mi A2 ve Mi A3 İçin Android 10 Kernel Yayınlandı

Bu resmi olmayan LineageOS‌ 17 ‘yi denemek istiyorsanız, Xiaomi Mi CC9 / Mi9 Lite Android 10 için tam yedek alarak gerekli dosyaları ve adım adım talimatları bulabileceğiniz aşağıdaki bağlantıdaki konuya gidin. İşlemlere devam etmeden önce kilidi açılmış bir bootloader ve TWRP’nin kurulu olması gerektiğini de hatırlatmamızda fayda bulunuyor.

Xiaomi Mi CC9 / Mi9 Lite Android 10 İndirme ve Kurulum (Forum XDA)

Yazı dolaşımı

Exit mobile version