Xiaomi Mi A2 Lite İçin Android 10 Göründü

xiaomi mi a2 android 10 kararlı indir

Xiaomi MI A3 kullanıcıları hala Android 10’un gelmesini bekliyor olsa da güncelleme yakında Xiaomi MI A2 Lite’a gelecek. Xiaomi A2 zaten Android 10 çalıştırıyor. Şimdi de Xiaomi Mi A2 Lite için Android 10 sürümü de güncellemeyi alacak gibi görünüyor. Cihazın en son Android işletim sistemi olan Android 10’u çalıştıran Geekbench benchmark listesine girdiği ortaya çıktı.

Listeye göre, Mi A2 Lite için Android 10 yolda olabilir. Ancak, güncellemenin Xiaomi Mi A2 Lite için Android 10 güncellemesinin cihazına ne zaman geleceğine dair resmi bir zaman dilimi yoktur. Diğer taraftan Mi A2’nin Android 10’u çalıştırdığını düşünerek güncellemenin yakında geleceğine dair umutlarımız da bulunuyor tabi. Ayrıca, Xiaomi Mi A3 için gelecek aydan itibaren güncellemeyi dağıtıma başlanacak. Bu nedenle Mi A2 Lite için Android 10 aynı anda gelmeye başlayabilir.

Öte yandan gerçek şu ki Mi A2 Lite için Android 10 kesinlikle gelecek. Ancak cihaza sunulacak son büyük güncelleme olacağı tahmin ediliyor. Bunun nedeni Google’ın Android One telefonlara iki Android OS güncellemesi vaat etmesi ve Mi A2 Lite’ın Android 8 ile çıkıp Android 9 güncellemesini zaten almasıdır.

Önerilen Yazı
Xiaomi, Poco X2’nin Tanıtım Tarihi Ve Bazı Özellikleri Açıkladı

Xiaomi Mi A2 Lite, Android 8.1 (Oreo) çalıştıran Temmuz 2018’de çıkış yaptı. Cihaz o zamandan beri Android 9 (Pie) olarak güncellendi ve şimdi en son Android işletim sistemini bekliyor. Telefonun diğer özellikleri, 4 GB’a kadar RAM ile eşleştirilmiş 5.84 inç LCD, Snapdragon 625 Sekiz Çekirdekli işlemcidir. Cihazda tek bir 5MP özçekim kamerası ile çift 12MP + 5MP arka kamera var. Mikro USB portu üzerinden 10W şarjla beraber arkaya monte edilmiş bir parmak izi tanımlama tarayıcısı ve 4000mAh bataryaya sahiptir.

Geekbench Linki

Yazı dolaşımı

Exit mobile version