Samsung, 5 Yıllık Gear S2 İçin Güncelleme Verecek

samsung- gear s2

Akıllı cihazlar birkaç aylık kullanımdan sonra güncelleme almak için bekliyor. Birçok firma da kısa bir güncelleme sonrası desteği kesiyor. Aslında akıllı cihaz piyasasının en kötü yanlarından birisi bu güncelleme desteğinin sonra ermesi oluyor. Samsung Gear S2’nin pil ömrünü uzatmayı amaçlayan sürpriz bir güncelleme aldığını öğrenmek bize büyük bir sürpiz oldu. Zira Samsung’da birçok firma gibi yazılım desteğini birkaç güncelleme ile sonlandıran firmalar arasında yer alıyordu. Samsung Gear S2 ise Ekim 2015’te Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’den sadece birkaç ay sonra çıkan yaklaşık 5 yaşında bir akıllı saat. Samsung Gear S2 için güncelleme sürüm kodu R730AUCU3CQK1 oldu ve 6.79 MB boyutuna sahip.

Şu anda, güncellemenin saatinize ne zaman ulaşacağını söylemenin net bir tarihi yok. Şirketlerin güncellemeleri kullanıma sunmasının tipik yolu zaman içinde yavaş olsa da bu güncelleme anormallikten başka bir şey değildir. Galaxy Wearable uygulamanıza gidip “Yazılım güncellemesini izle” seçeneğine gidip seçenek mevcutsa “İndir ve yükle” ye dokunarak bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Samsung, Watch Active 2’nin özelliklerini Kasım ayında eski akıllı saatlere taşımıştı. Ancak bu güncelleme basit bir ürün yazılımı güncellemesi gibi görünüyor.

Önerilen Yazı
WhatsApp Parmak İzi Kilidi Nasıl Aktif Edilir ? Android-iOS

Samsung Gear S2 için bu güncelleme hoş bir süpriz oldu. Cihazlar bu aşamada uzun yıllara ulaştığında sahipler pilin bozulmasını hissetmeye başlayacak. Buna ek olarak pil ömrünün uzatılması ömrünü biraz daha uzatmaya hizmet edebilir.

Kaynak : XDA Devs

Yazı dolaşımı

Exit mobile version