YouTube Mart Ayında Masaüstü İçin Değişiyor

Son birkaç yıldır YouTube, masaüstü arayüzünü karanlık mod ve daha da önemlisi Materyal Tasarımı etkileri gibi özelliklerle değiştiriyor. Bugün Google, Mart 2020’de klasik YouTube masaüstü arayüzünü kaldıracağını açıkladı. YouTube’un web arayüzünün Materyal Tasarım ile yenilemesi 2017’de başladı. O zamandan beri YouTube bu tasarımda sürekli olarak ince ayarlar yaptı. Ancak tüm bu süre boyunca kullanıcılar “Yeni” YouTube arayüzünü devre dışı bırakma ve klasik kullanıcı arayüzünü kullanmaya devam etme seçeneğine sahipti. Mart ayından itibaren YouTube hala kullanan herkes için bu klasik masaüstü arayüzünü kaldıracak.

Görünüşe göre bu eski arayüz hiç mevcut olmayacak. Bu nedenle eski stili tercih eden herkes için geçici çözüm bulunup bulunmayacağı belli değil. Arayüzü kullananlar için şimdi size “Yeni YouTube’a geçmenizi” bildiren bir bildirim gelecek. Bu mesajda, mevcut tarayıcınızın yeni YouTube ile uyumlu olup olmadığı da belirtilecektir.

2020 yılına girdik ve eski sürümlerde geri bildiriminize dayalı en üst düzey istekler dahil olmak üzere son üç yılda sunduğumuz birçok yeni özellik ve tasarım geliştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle eski sürüm Mart ayında kullanımdan kaldırılacak ve YouTube’un en iyi şekilde yararlanmak için yalnızca daha yeni masaüstü sürümlerine erişebileceksiniz. Eski bir sürüm kullanıyorsanız, “Yeni YouTube’a geçmenizi” bildiren bir bildirim göreceksiniz. Ayrıca, yeni sürümle uyumlu değilse tarayıcınızı güncellemeniz de gerekebilir.

Önerilen Yazı
Netflix, Türkiye İçin Ücretsiz Deneme Sürümünü Kaldırdı

Klasik YouTube kullanıcı arayüzünün tam olarak ne zaman öldürüleceği belli değil. Ancak hala eski sürümdeyseniz, daha sonra değil, daha erken geçiş yapmak iyi bir çağrı olabilir.

Kaynak : YouTube

Yazı dolaşımı

Exit mobile version