Apple ”Asyalı” Ve ”Genç” Aramalarını Cinsel İçerik Varsayıyor !

og__byyl1jl4xsvm

Apple‘ın iPhone cihazlarında yerleşik olarak yetişkin filtresi özelliği, neyin engellenmesi gerekip gerekmediğini anlamakta zorlanıyor gibi görünüyor. Bu filtre özelliği herhangi bir iPhone cihazlarında etkinleştirilmiş ise, ”Asyalı” ve ”Genç” gibi tarayıcıda arama yapmanızı engellemekte.

Twitter kullanıcı olan Charlie Stigler, ”Asya saç modelleri” veya ”Asya Yemekleri” gibi aramalar da dahil olmak üzere ”Asya” anahtar kelimesini kullanarak hiçbir şey arayamayacağını buldu Stigler, tüm kültürün Apple  tarafından “yetişkinlere uygun içeriklerin” engellendiğini  söylemeyi unutmadan eklemekte.

Önerilen Yazı
Android 11 İlk Geliştirici Önizlemesi Pixel İçin Yayınlandı

Ayrıca, diğer kelime ile yapılan ”genç ruh sağlığı kaynakları” gibi aramalar da engellenir çünkü iPhone’un filtresi bu ”Genç’‘ kelimesi gibi diğer anahtar kelimeler de cinsel içerik dışında başka anlamlara gidemediğini gösteriyor.

Stigler bunu iOS 13.3.1 versiyonunu çalıştıran iPhone 8’inde keşfetti. Ayrıca Softpedia, aynı şeyin en son iOS sürümünü çalıştıran bir iPhone 11 Pro’da gerçekleştiğini doğruladı.

Bu tür hataların kullanıcılar üzerinde de etkisinin olacağını bildiğimizden dolayı iPhone’unuzdaki “Sınırlı Yetişkin Web Siteleri” özelliğini açarak deneyebilirsiniz. Bu gerçek düzeltilmez ise ”Asya” veya ”Genç” anahtar kelimesi ile yapılan bütün aramalar da engelleyebileceğini düşünebilirsiniz.

Bu oluşan hata hakkında Apple’ın iPhone cihazları hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir düşüncelerinizi yoruma bırakabilirsiniz !

Yazı dolaşımı

Exit mobile version