Xiaomi, Corona Virüs Nedeniyle Geç Güncelleme İçin Uyardı

miui-11-corona

Resmi olarak COVID-19 olarak bilinen yeni koronavirüsün patlak vermesi, teknoloji endüstrisine zarar vermeye devam ediyor. Şimdi de Xiaomi Corona Virüs etkisinin Android güncellemelerini yavaşlatabileceği konusunda uyarıyor. Xiaomi’nin Hindistan’daki marka lideri Sumit Sonal, Twitter’da şu açıklamada bulundu.

Şirketin ana güncellemelerinden en az birinin koronavirüs salgını nedeniyle önemli ölçüde yavaşladı.

Xiaomi Mi A3, Android 10 güncellemesini bu ayın ilk yarısında alması gerekiyordu. Ancak virüs salgını nedeniyle bu tarihi birkaç hafta kadar kaçırdı. Sonal, koronavirüs salgını nedeniyle Xiaomi’nin bu güncellemeyi zamanında alma yeteneğini yavaşlattığını açıklıyor.

Önerilen Yazı
Corona Virüsü Nedeniyle Telefon Satışları %30 Düştü

Birçok açıdan Çin’deki fabrikalar ve ofisler, çalışanların sağlıklı kalmasına ve etkilenebilecek olanlardan kaçınmasına yardımcı olmak için virüs salgınının bir sonucu olarak kapatıldı. Müşteriler, özellikle de bir Android One telefonu olan Xiaomi Mi A3 için Android 10 güncellemesinin çok geciktiğini ve bu noktada daha da ileri gittiğini hayal kırıklığına uğrattı. Sonal, Xiaomi’nin bu noktada çalışanlarını “öncelikli” olarak gördüğünü açıklıyor.

Peki güncelleme ne zaman devam edecek?

Bir tarih doğrulanmadı, ancak Xiaomi Corona Virüs nedeniyle geciken güncelleme adına şu anda “nihai sertifika” için çalışıyor. Sonal sadece Xiaomi Mi A3’ün Android güncellemeleri açısından doğrudan etkilendiğini doğrulasa da coronavirus salgını muhtemelen diğer cihazlar için güncellemeleri yavaşlatacaktır.

Umarız önceliğimiz Corona Virüs salgınının kısa sürede ilacı bulunması ve daha fazla ölümler olmaması.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version