Samsung Galaxy S20 İçin Kapatma Seçenekleri Biraz Farklı !

galaxy-s20_highlights_kv_00

Dünya çapında milyarlarca insanın kullanmakta olduğu akıllı telefonların içinde kapatma özelliği bulunmakta. Bu özelliği daha çok bir bağlantıyı kesme veya bir sorunu düzeltme konusunda kullanmaktadırlar. Bu işlem için sadece güç tuşuna belirli bir süre bastıktan sonra yapılmakta. Ama artık bu özelliği Samsung‘un yeni nesil amiral gemisi ailesi olan Galaxy S20 serisinde zorlaştırıldığını görmekteyiz.

Her kullanıcının bildiği varsayılan olarak, Samsung Galaxy S20’nin güç düğmesi birden fazla işlevi bulunan bir düğmedir. Tabii ki, düğmeye basit bir dokunuş ekranınızı kapatır, ancak kapatma işleminde kullanılan uzun basma eylemi güç menüsünü açmamaktadır. Aksine, Samsung’un Bixby sesli asistanını etkinleştirmektedir.

Peki, bir Galaxy S20’yi nasıl kapatabiliriz ?

Samsung Galaxy S20 : Güç Menüsüne Erişim :

  • Bildirim panelindeki Güç Menüsü simgesine dokunma
  • Güç tuşu ve ses kısma tuşlarına uzun basma
  • Güç Tuşu işlevini değiştirme

Güç menüsüne ulaşmanın ve Galaxy S20, S20+ veya S20 Ultra’nızı kapatmanın üç yolundan ilki, bildirim panelinde bulunan güç düğmesini kullanmaktır. Bu bölüme erişmek için cihazınızda üstten aşağıya doğru kaydırdığınızda açılan bildirim panelinde sağ üst köşede bir güç simgesi görürsünüz. Buna dokunduğunuzda güç menüsü açılır.

Önerilen Yazı
Xiaomi Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro İçin Android 10 İndirme

Varsayılan olarak sahip olacağınız diğer bir seçenek ise, telefonun  yan tarafında bulunan güç düğmesine ve ses kısma tuşlarına aynı anda uzun süre basmak. Normalde hepimizin bildiği bu işlem bir ekran görüntüsü alma işlemi olacaktı, ancak Samsung işleri değiştirdi ve bu eylem artık güç menüsünü açıyor.

Son olarak listede belirttiğimiz, güç tuşunun işlevini değiştirme. Bu işlemde yapılması gereken, Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Güç Tuşu (Side Key) bölümüne giderek aşağıdaki resimde daha önceden seçilmiş olan Bixby özelliğini Güç menüsünü açma işlemi olarak değiştirebilirsiniz.

Tabii ki de, bu işlemden sonra artık, Samsung’un sesli asistanını kullanırsanız akılda tutulabilir bir işlem ile Bixby’e erişimi devre dışı bırakacaktır.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version