Motorola 22 Nisan’da Amiral Gemisi Olan Edge’i Tanıtacak

motorola_edge_flagship_teaser_1

Telefon piyasasına yıllar önce uzun bir süre hükmetmiş olan Motorola, artık yeni nesil akıllı telefon pazarında da o kadar etkin kalmayı başaramadı. Bu durumdan ne kadar üzgün olduğumuzu dile getirsek de elimizden hiçbir şey gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz ne yazık ki.

Motorola’nın uygun bir Android amiral gemisini piyasaya sürmesinden bu yana uzun bir süre geçmişti, ancak bu çok uzak olmayan gelecekte durumların bir hayli değişeceğini belirtebiliriz. Bugün yayınlanmış olan teaser’da Motorola, 22 Nisan’da yalnızca çevrimiçi bir lansman etkinliği düzenleyeceğini doğruladı.

Önerilen Yazı
LG ; Velvet İsimli Yeni Bir Akıllı Telefonun Tasarımını Yayınladı

Şirketten yeni bir amiral gemisi olan “Motorola Edge” ile ilgili aylardır ardı arkası kesilmeyen sızıntılar sayesinde bu noktada piyasaya sürülmesi beklense de biraz geç kalındığı belirtiliyor. Çıkan bu sızıntılar sayesinde cihazın, iki farklı işlemciye ev sahipliği yapacak olmasını öğrenmiş bulunmaktayız. Bunlardan biri Snapdragon 865‘li olan uygun amiral gemisi Android akıllı telefonu ve aynı tasarıma ve bir alt model işlemciyi barındıran Snapdragon 765 yonga setine sahip olmaları ile iki katmanla gelmesi bekleniyor.

Daha önce Edge’in sızdırılmış bir çok görüntüleri bulunduğu için üzerinde kavisli ve delikli ekranı, etrafındaki ince çerçeveler ve 108 MP gibi büyük bir kameraya ev sahipliği yaptığını göstermektedir. Cihazda ayrıca 90Hz‘lik bir ekran, 12GB‘a kadar RAM 5.000 mAh’lik bir pil ve daha fazlası sunulması bekleniyor.

Bu yeni akıllı telefonlar masaya ne getirirse getirsin, Motorola 22 Nisan’da amiral gemilerini açığa çıkarmaya hazırlanıyor. Ama sadece çevrimiçi bir etkinlik olacağını da belirtelim. -Coronavirüsün ortasında mümkün olan tek akıllı telefon lansmanı- 11:00 CDT (12:00 EST) ile başlayacak.

Şirketin 22 Nisan’da tanıtacak olduğu bu akıllı telefonu hakkında dünyamızı kasıp kavuran bu coronavirüsü dolayısıyla ne gibi bir başarı elde edeceği merak konusu açıkçası.

Peki ya siz bu Motorola’nın çıkarmaya hazırlandığı EDGE isimli akıllı telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazı dolaşımı

Exit mobile version