Samsung Galaxy S20 Satışları Düşünüldüğü Kadar Olmuyor

samsung-galaxy-s20-ultra

İlk günden berli Samsung Galaxy S20 serisinin öncekinden çok daha az popüler olduğunu biliyoruz, ancak yeni raporlara göre, işlerin daha da kötüleştiren konulara ışık tutuğunu görmekteyiz.

Galaxy S20, 5G teknolojisine sahip akıllı telefonların daha fazla pazar için sayılmasına yardımcı olurken, bu seri artık Galaxy S9 ve S20 satışlarına kıyasla neredeyse hiç yok denecek kadar azdır.

Bu yılın raporlarına göre Galaxy S20 serisi iyi bir satış değerlerine sahip olmadığını doğruladık. Buna en büyü katkı ise ,PCMag tarafından açıklanan bilgilerde görebiliyoruz. Galaxy S20 serisinin ABD‘de 1 haftada satılan 200.000 adedine ulaşmayı başaramadığını gösteren bir güncel sayı olduğunu bildiriyor. Bunu en net olarak Galaxy S10 ve S9’un satış rakamları ile karşılaştırdığımız da görebilirsiniz.

S10 için satışlar piyasaya çıkışının 2. haftasında 400.000 adetten biraz fazla satmıştı. S9′ da bu satış rakamları 500.000‘in üzerindeydi. Ama maalesef ki Samsung’un yeni serisi olan Galaxy S20’lerinde 200.000 birimine bile ulaşamadığını görüyoruz. Hatta ilk çıktığı zamandan bir kaç hafta sona satış rakamları 100.000’nin altına  bile düşüldüğü görülmüş. Elbette ki bu kötü duruma en etkili olan Coronavirüs pandemisi de satışları etkimiş olmaktadır. Belki de bir çok olumsuz eleştirinin ve pahalı maliyetlerin de muhtemelen bir ilgisi de bulunduğu düşünülmektedir.

Önerilen Yazı
Vakit Öldürebileceğiniz En Saçma Ve Garip Siteler

Peki ya bütün bunlar ne  anlama geliyor derseniz ? Samsung için Galaxy S20 satış departmanı bölümünde büyük bir hayal kırıklığı olabileceğini düşünüyoruz. Bunca zamandır piyasaya çıkarmış olduğu telefon serilerinde  S8 S7’yi yenmezken, S9 S8’i yenmezken ve S10 S9’u yenmezken, Samsung bu en son ki başarılı akıllı telefonuyla şu zaman da sadece en kötü trendler arasında.

Haricinde bununla birlikte, Galaxy S20’nin piyasaya sürülmesinin ardından, 5G özellikli akıllı telefonalrın benimsenmesini de bir hayli arttırdı. İşte bu sebeple PCMag tarafından sunulan rapora göre 7 Mart‘tan itibaren ABD’de büyük ölçüde 5G’nin arttığını göstermektedir.

Peki ya siz Galaxy S20’nin satış rakamları hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yazı dolaşımı

Exit mobile version