Amazon, Google Stadia ile Rakip Olacak Platform
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Amazon, Google Stadia ile Rakip Olacak Platform

0

Dün ortaya çıkan bir bilgiye göre Amazon Google Stadia ve Nvidia GeForce Now ile rakip olacak benzer bir oyun akışı platformu üzerinde çalışıyor. Şirket bulut bilişim teknolojilerini farklı bir şeye dönüştürmek ve oyun pazarında da rekabet etmek istiyor.  İlginç olan, Amazon’un 2014’ten beri Crucible adlı bir oyun üzerinde çalıştığıydı. Bu oyunla birlikte de şirketin büyük çok oyunculu çevrimiçi oyun türüne uyan “Yeni Dünya” adlı başka bir oyun getirecek.

İnternet devi Amazon, Google Stadia ve GeForce Now ile rakip olacak platform için ilk orijinal oyunu Crucible ile önümüzdeki ay çıkacak olan çabaya yüz milyonlarca dolar yatırıyor.  Amazon’un oyun stratejileri ve stüdyolar başkan yardımcısı Mike Frazzini;

Büyük resim Amazon’un en iyisini almaya ve oyunlara getirmeye çalışmakla ilgili. Bir süredir çalışıyoruz, ancak oyun yapmak uzun sürüyor ve oyun yapmak için birçok Amazon uygulaması getiriyoruz.

dedi.

Önerilen Yazı
1 Nisan 2020 Torrent İndirme Hızlandırıcı İzleyici Listesi

 

Oyunun geçen ay piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak koronavirüs salgını nedeniyle Mayıs’a geri itildi. Şimdi, yeni platformun Yeni Dünya ile birlikte açılıp açılmayacağını bilmiyoruz. Ancak buna Project Temp adını verdiğini biliyoruz ve aynı zamanda Twitch ile yakın bir şekilde çalışarak yayıncıların oyunun mekaniğinin bir parçası olarak izleyicileriyle etkileşime girebileceği interaktif oyunlar geliştirmek için çalışıyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Amazon böyle bir yükün altından kalkabilir mi?

Kaynak : NYT

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.