Amiral Gemisi Sony Xperia 1 II Tanıtıldı. İşte Özellikler ve Fiyat
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Amiral Gemisi Sony Xperia 1 II Tanıtıldı. İşte Özellikler ve Fiyat

2

Sony, bir sonraki amiral gemisini ortaya çıkardı. İsim olarak Sony Xperia 1 II (Xperia One Mark 2) belirlendi. Eski modeli Xperia 1’i oldukça dikkat çekici birkaç yükseltmeyle takip ediyor. Ancak geçmişin bazı özelliklerini de geri getiriyor ve bu da eski Xperia amiral gemilerini oldukları efsanelere dönüştürüyor. Amiral Gemisi Sony Xperia 1 II özellikleri aşağıda listeledik.

Tasarım

OmniBalance tasarımı geçmişten bize bakıyor. Sony’nin telefonları, dikdörtgen şekiller, düz kenarlar ve genel simetri kuralı ile bu katı tasarım diline sahipti. Xperia XZ3’ten bu yana, Sony tasarımlarıyla biraz deniyor, ancak Xperia 1 II için yine OmniBalance’a geri dönüyor gibi görünüyor! Bir çift önden çıkışlı stereo hoparlöre ev sahipliği yapıyor. Güç düğmesi sağ çerçevenin tam ortasında bulunuyor. Bu da parmak izi sensörünü şimdi ayırmak yerine konumlanıyor. Xperia 1 II, geçmişin Xperia XZ2’si ile daha yeni Xperia 1 arasında gerçekten keskin ve şık bir karışım gibi görünüyor.

Ekran

Sony Xperia 1 II özellikleri arasında ekran olarak 4K çözünürlüğüne, hafifçe 21.5: 9 oranına sahip 6.5 inç ekrana yer vermiş. Hala HDR videoyu destekleyen bir OLED paneli, ancak 90 Hz veya 120 Hz için destek olmadığını öğrenmek hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunun yerine Sony, hareketlerin keskin ve temiz görünmesini sağlamak için bir hareket bulanıklığı azaltma teknolojisinden yararlandı. Sony, sonucun 90 Hz yenileme hızına eşdeğer olduğunu söylüyor. Bakalım gerçekten öyle mi olacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Windows İçin En İyi İnternet Tarayıcıları 2020

Kamera

Arkadaki efsane kamera ile geliyor. Yine, biri geniş açılı, biri süper geniş açılı, diğeri telefoto lensli 12 MP kameradan oluşan üçlüye ev sahipliği yapıyor. Üstte bir de ToF kamera var. Bu sadece AR uygulamalarını daha doğru hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda fotoğraf ve video çekerken yapay bulanıklaştırma efektlerine de yardımcı olacak. Lensler, daha az yansıma ve daha iyi kontrast için Zeiss T * Kaplama ile kaplanmış Zeiss optiklerdir. Sony, bu telefondaki otomatik odaklama ve otomatik pozlama teknolojisiyle gurur duyuyor.

Xperia 1 II’nin AF / AE ölçümlerini saniyede 60 kez alabildiği belirtiliyor. Geliştirilmiş Gerçek Zamanlı Göz AF sistemi, insanların ve evcil hayvanların gözlerini takip ederek hızlı, odakta portre çekimlerini kolaylaştırır. Photography Pro modu da Alpha kamera kullanıcısı için çok tanıdık görünecek, çünkü arayüzü Alpha teknolojilerinin yardımıyla geliştirildi.

Videoya gelince, elbette yine HDR kaydı destekliyoruz. 8K desteği yok, ancak 120 FPS’ye kadar 2K kayıt alıyoruz. Bu da süper detaylı ağır çekim klipler için güzel bir gelişme. Cinematography Pro uygulaması sayesinde, güvenilir Xperia’nız dışında hiçbir şey olmadan kısa filmler kaydetmek istiyorsanız, 24: 25, 30 ve 60 FPS’de 21: 9 en boy oranıyla 4K video kaydedebilirsiniz.

Ses ve Donanım

Sony Xperia 1 II özellikleri arasında en yeni ve en iyisi olan Qualcomm Snapdragon 865 ile gelmesi güzel olmuş. Ahizenin aslında bir kulaklık jakı ile geldiğini fark edeceksiniz.  Sony bunu biraz kaldırmış, ancak bu kararı tersine çevirmiş gibi görünüyor. Ayrıca, önden çıkışlı stereo hoparlörlerin eski stiline geri dönmeyi seçti. Bu hayranların çok özlediği bir şey. Özellikle Tidal’dan müzik dinlerken yeni bir 360 Reality Audio kod çözücü devreye giriyor ve bu da teknoloji son birkaç yıldır demolar görmüş olabilirsiniz. Temel olarak, sesi gerçek sanatçılar ile sahnede olduğunuzu hissettirecek şekilde geliştirmelidir. Ek olarak, Xperia 1 II bir DSEE Ultimate teknolojisi kullandığını söylüyor. Bu, müzik dinleme deneyiminizi geliştirmek için AI kullanan bir teknoloji olarak biliniyor.

Fiyatlandırma

Hala belirli bir fiyat veya çıkış tarihi hakkında bilgimiz yok. Ön siparişlerin önümüzdeki birkaç hafta içinde tamamlanmasını bekliyoruz. Geçen yılki Xperia 1 ise 999.99 dolara çıkmıştı. Bakalım nasıl bir fiyatlandırmaya sahip olacak.

Kaynak : PhoneArena

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.