Android 10 Tabanlı LG UX 9.0 İçin Çıkış Tarihi
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Android 10 Tabanlı LG UX 9.0 İçin Çıkış Tarihi

1

LG, çeşitli nedenlerden dolayı akıllı telefon pazarındaki yerli rakibine Samsung ile eşit bir düzey üzerinde rekabet edemedi. Hem donanımda hem de yazılımda LG’nin telefonları nadiren Samsung’un cihazlarını gölgede bırakabiliyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde LG Electronics pazar payında düşüş yaşadı. Mobil bölümü zarar verici bir girişim oldu. Şirket donanımında parlaklıklar gösterse de, Samsung veya Çin merkezli rakiplerini yakalayamadı. Yazılım açısından da hikaye iyi değil. LG, artık cihaz portföyüne yeni Android sürümü güncellemeleri sunan en yavaş cihaz üreticilerinden biri olarak biliniyor. Nisan 2018’de daha fazla cihaz ve daha kısa sürede güncellemeleri sunmak için bir Global Yazılım Yükseltme Merkezi açtı. Ancak bu cephedeki ilerleme yavaş oldu. LG Italia, son iki yılda piyasaya sürülen çoğu LG telefonu için Android 10 tabanlı LG UX 9.0 ‘ın güncelleme sunumunu yayınladı. LG Italia tarafından piyasaya sürüldüğünden Avrupa’nın çoğu için geçerli olması bekleniyor.

lg ux 9.0 android 10 tabanlı

LG’nin Android 10 güncelleme hikayesi yavaş ilerliyor. Android 10 Eylül ayında piyasaya sürüldü ve LG, iki ay sonra Kasım ayında Güney Kore varyantları için LG G8 ThinQ ve LG V50 ThinQ için Android 10 önizlemesini yayınladı. Aralık ayında Güney Koreli LG G8 ThinQ kararlı Android 10 güncellemesini almaya başladı. Bundan bir ay sonra LG V50 ThinQ’nun Güney Koreli ve Sprint versiyonlarına bu güncelleme sunuldu. Bu hafta LG’nin Android üzerindeki özel kullanıcı arayüzünün en son sürümü olan Android 10 tabanlı LG UX 9.0’ın Samsung’un DeX ve Huawei’nin Kolay Projeksiyonuna benzer bir masaüstü modu özelliği olduğu keşfedildi. Masaüstü modu özelliği, USB C Tipi – HDMI kablosu gerektirir ve Samsung DeX’e benzer şekilde çalışıyor gibi görünüyor. LG, şimdiye kadar amiral gemisi telefonlarının Avrupa / küresel varyantları için Android 10 tabanlı LG UX 9.0 güncellemesini dağıtıma çıkarmadı.

thumbnail
Önerilen Yazı
NearBy Sharing, Android İçin AirDrop Benzeri Dosya Paylaşımı

LG Italia, Android 10 güncellemesinin dokuz telefon için mevcut olacağını belirtti. Sunum programı, Android 10 güncellemesini alan ilk cihazın Şubat ayında alacağı LG V50 ThinQ olacağını gösteriyor. Q2 2020’de LG G8X ThinQ için güncelleme yapılacak. Q3 2020’de LG G7 ThinQ, LG G8S ThinQ ve LG V40 ThinQ. Son olarak, LG K50S, LG K40S, LG K50 ve LG Q60 (LG’nin 2019’un başında piyasaya sürülen orta sınıf telefonları) 2020’nin son çeyreğinde Android 10’u alacak. Android 11’in bundan önce piyasaya sürüleceğini de belirtmek gerekir.

LG’nin resmi bir Android 10 güncelleme sunum programı yayınladığını görmek güzel. Bununla birlikte, şirketin Android 10’u telefonlarına sunmak için daha hızlı satıcılardan biri olmadığı ve bunun ne zaman değişeceği bilinmiyor. LG’ye gelecekte Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi yerleşik satıcılara karşı rekabet etmek için yazılım güncelleme çalışmalarını hızlandırması bekleniyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.