1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Android İçin En İyi Sesli Kitap Uygulamaları – 2020


0

Dünya üzerinde kitap okumayı en çok seven milyonlarca insan vardır diyebiliriz. Bununla birlikte, sıkı çalışma programları ve zaman eksikliği nedeniyle okuyucuların çoğu bu sevdikleri favori olanı yerine getirememekte.

Peki ya çalışırken veya başka bir iş ile uğraşırken en sevdiğiniz kitabı dinleme fırsatınız olursa ? Çok az bir ücret karşılığında veya ücretsiz birkaç sesli kitabı dinleyebilir, satın alabilir ve indirebilirsiniz. İşte biz de sizler için beğendiğiniz tüm sesli kitapları yakalamanıza yardımcı olacak en iyi sesli kitap uygulamalarının listesini derledik.

LibriVox Audiobooks

LibriVox, Google Play Store’da bulunan en iyi sesli kitap uygulaması olarak adlandırılabilir. Kullanıcı dostu bir araüze sahip olmasının yanı sıra çok sayıda ücretsiz kitap sunuyor. Uygulamanın en iyi ücretsiz sesli kitaplar bölümünde bazı ünlü başlıklar arasında Jungle Book, Robin Hood, Peter Pan, Alice Harikalar Diyarında, Dünyalar Savaşı, Sherlock Holmes, Frankenstein ve Büyük beklentiler sayılabilir.

LibriVox’un, 6,20 ile 45.00 $ fiyat aralığında kitapların bulunduğu ücretli bir bölüm de yer alıyor. Bazı ünlü ücretli oyunlar arasında The Maze Runner, American Sniper, The Hobbit ve IT gibileri yer almakta.

Audible Audiobooks

Google Play Store’da 100 Milyondan fazla indirmeyle Amazon’dan Audible Audiobooks, en şaşırtıcı Android sesli kitap uygulamalarından biridir. Kategorileri arasında Gizem, Bilim Kurgu, Fantezi, Gerilim ve Kendinizi motive  eden diğer ücretsiz sesli kitaplar gibi çok çeşitli sesli kitapları içerir.

Audible’ın benzersiz olan satış noktası, 150’den fazla orijinal sesli kitap ve senaryo programından oluşmasıdır. Bu 150’den fazla içeriği olan uygulamanın bazı oyunalrı ise şunlar ; My Indian Odyssey, The Dark Web, No Gangster In Paradise ve çok daha fazlası. Ama tabi ki de Audible’ın en büyük dezavantajı, çok daha az sayıda ücretsiz oyuna sahip olmasıdır.

Sesli kitapları ve özel Audible orijinallerini indirmek için uygulamanın premium aboneliğini satın almalısınız.

Scribd

Scribd, Google Play Store’da bulunan en kullanıcı dostu sesli kitap uygulamalarından biridir. Şu an da 10 Milyondan fazla kişi Scribd’i indirmiş bulunmakta ve 4,5 dereceye sahip olması ile insanların seçimine göre en iyi sesli kitap uygulaması olmakta.

 

Kategori çeşitliliği konusunda 1 Milyondan fazla ücretsiz sesli kitaptan oluşuyor ve Scribd’de daha önceden dinlediğiniz veya okuduğunuz kitapları çok sayıda cihazda senkronize edilebilmekte. Haricinde uygulamanın benzersiz bir özelliği ise,  Android 6.0 veya daha yeni bir sürüme sahip kullanıcıların sesli bir kitapta anlatım hızını ayarlayabilmeleridir.

Google Play Kitaplar

 

Google’ın insanlar için sunmuş olduğu bir başka özelliği ise bu sesli kitap arşivi uygulaması olmasıdır. Google Play Kitaplar sizlere bir dizi ücretsiz sesli kitap bölümü sunmakta ve Google Play Store’da 1 Milyardan fazla indirmesi ile en çok indirilen sesli kitap uygulamalarından birisidir. Çoğunlukla uygulama birçok Android cihaza da önceden yüklenmiş olarak gelmektedir.

Google Play Kitaplar’da sesli kitap satın almak veya indirmek için abonelik satın alma gibi bir zorunluluğunuz da bulunmamaktadır. Uygulama içerisin de Ücretli ve Ücretsiz olanlar dahil olmak üzere çeşit çeşit kategorileri vardır.

 

Ayrıca, Google Play Kitaplar’da sesli kitap satın almadan önce örneğini de dinleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak mevcut en iyi oyunlardan bazıları olan Love Like This, Cinderalla, Murder’in The Manor, vb.

Audiobooks.com 

Audiobooks.com uzun bir listeden seçim yapmak için birçok seçenek sunar ve anlatım hızı da uygulamada ayarlanabilir. Uygulama da ayrıca, seçilen zaman aralığından sonra anlarımı otomatik olarak durduran özelleştirilebilir bir uyku zamanlayıcısına sahiptir. Ayrıca, bıraktığınız noktayı unutmanız durumunda sesli kitapta bir yer imi ekleyebilirsiniz. 

 

Haricinde uygulamanın kendi içerisinde mevcut olan zaman aralıkları 15 dakika ila 90 dakika arasındadır. Böylece, yatmadan önce en iyi sesli kitabı seçebilir ve duraklamasını endişe etmeden huzur içinde uyuyabilirsiniz.

Uygulama içerisindeki ücretsiz sesli kitaplar bölümünde ise, Sea-Wolf, Star Trek, Doctor Who, Black Thursday, War of War ve daha pek çok başlık bulunmaktadır. Audiobooks.com’da ayrıca, platformun tüm ücretli sesli kitaplarının ücretsiz olarak kullanılabildiği 30 günlük deneme süresiyle birlikte gelir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.