1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
Trendlerdeki Yazı

Apple, iOS 14 ile “Gerçek” Ana Ekran Widgeti Getirebilir


0

9to5Mac, iOS 14 kodundan Apple’ın iPhone ve iPad ana ekranı için “Gerçek” widget’lar geliştirdiğini öğrendi.  Dahili olarak “Avokado” olarak adlandırılan iOS 14’teki yeni widget’lar var. Bu da diğer herhangi bir uygulama simgesi gibi kaydırılabilir. iOS 13 şu anda yalnızca iPhone için özel  ekranda sabitlenmiş widget’lara izin veriyor. İşte Apple, iOS 14 ile “Gerçek” Ana Ekran Widgeti ile ilgili bilgiler.

ios 14 Ana Ekran Widgeti

Ekran görüntüleri Twitter kullanıcısı @DongleBookPro tarafından yayınlanmış. Ekran görüntüleri, iOS 14’ten yalnızca ana ekranda kullanılacak akıllı dinamik bir duvar kağıdı tanımlayabiliyor.  Bu da yeni bir “Ana Ekran Görünümü” seçeneği içeren yeni duvar kağıdı ayarlarını ortaya koyuyor. Dinamik duvar kağıtları, 9to5Mac’in ana ekran widget’larını desteklemede önemli olduğunu düşündüğü düz bir renk, bulanık bir ve karanlık bir sürümü içerir. Çünkü widget’larla ilgili bazı bilgiler normal bir fotoğraf arka planında göze çarpamaz.

thumbnail
Önerilen Yazı
iOS 14 Hakkında Çıkan Bütün Söylentiler

Mac, bu özelliğin hala üzerinde çalıştığına dikkat çekiyor ve Apple son dakikada çöpe atabiliyor. Apple, bu yılın ilerleyen saatlerinde iOS 14 için Gerçek ana ekran widgeti tanıtabilir. Ama bu konuda lider olan Android kullanıcılarının yeniden boyutlandırılabilir widget’lardan ve bunları yıllardır ana ekranda herhangi bir yere yerleştirme esnekliğinden zevk aldıklarını belirtmek dikkat çekicidir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Apple bu özelleştirme konusunda Android’e yetişebilir mi?

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.