Apple, iOS ve iPadOS Cihazlarında Reklam Devri Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Apple, iOS ve iPadOS Cihazlarında Reklam Devri Başladı

0

Birçok kişi, tescilli MIUI kullanıcı arayüzündeki reklamların varlığı nedeniyle Çinli Xiaomi’yi eleştiriyor. Ancak diğer üreticiler de bunları uygulamaya başladı. Önceden, Samsung akıllı telefonlarında zaten bilgi ve reklamların görünümü vardı. Apple da aynı yolu izledi. Ama Apple bu reklam türünde kendi ürünlerini tanıtıyor. Durum böyle de olsa sonuç olarak Apple, iOS ve iPadOS cihazlarında reklam devri başladı diyebiliriz.

APPLE, IOS VE IPADOS CİHAZLARINDA REKLAM GÖSTERMEYE BAŞLADI

Amerikan şirketi, akıllı telefonlarda iOS’ta ve tabletlerde iPadOS’ta kendi ücretli hizmetlerinin reklamını yapmaya başladı. Bunun hakkında Twitter’da ilk yazan Tom Warren adlı bir kullanıcıydı. The Verge’in baş editörü, Apple Arcade önerisi olan bir bloğun göründüğü ayarlar menüsünün ekran görüntüsünü yayınladı.

ios ve ipados reklam devri

Twitter kullanıcıları mesaja hızlı tepki verdi. Diğer kullanıcılardan, Amerikan şirketinin Apple Arcade’e ek olarak genişletilmiş bir AppleCare garantisi ve Apple TV hizmetine abonelik reklamı yaptığı öğrenildi. Teklifler, farklı nesillerin akıllı telefonlarında ve tabletlerinde görünüyor.

ios ve ipados reklam 2

thumbnail
Önerilen Yazı
Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi ve Yeni Özellikleri

APPLE, IPHONE 12 EKSİKLİĞİNİ TATİLLERDE ESKİ MODELLERLE DOLDURACAK

2020, Apple dahil herkes için zorlu bir yıl oldu. Bu yüzden, Cupertino şirketi salgın nedeniyle iPhone 12’nin üretiminin başlamasını, duyurusunu ve piyasaya sürülmesini ertelemek zorunda kaldı; bu da tatil sezonu hazırlıklarını etkileyecektir. Nikkei’ye göre Apple, iPhone 12 için (güç yönetimi yongaları dahil) tedarik sorunları yaşıyor ve bu da tatil sezonunda yeni akıllı telefonlar için tedarik sıkıntısına neden olabilir. Amerikalılar iddiaya göre bunu eski modellerle örtmek istiyorlar. Apple, hala popüler olan 20 milyondan fazla iPhone 11, iPhone SE ve iPhone XR siparişi verdi.

Merakla, bu 20 milyon olmak üzere, yıl sonu itibarıyla öngörülen iPhone 12 satışlarının dörtte biri bekleniyor (Toplamda 75-80 milyon). Tüm yeni eski cihaz grupları, şarj kutusu ve kulaklıklar olmadan gelecektir. Ancak iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max yolculuğunu çoktan tamamladı; üretimi durduruldu; Bu nedenle, premium bir cihaza ihtiyacınız varsa, perakendecilerden artıkları almanız veya yeni küçük iPhone 12 Pro serilerini beklemeniz gerekir. Apple durum hakkında yorum yapmayı reddetti, bu da sürpriz olmayacak.

Kaynak : Gizchina

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.