Bulut Oyun Hizmeti Olan Shadow, App Store’dan Kaldırıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bulut Oyun Hizmeti Olan Shadow, App Store’dan Kaldırıldı

0

Son zamanlarda oyun konusunda bir çok kişinin sevdiği özellik olarak karşımıza çıkmış olan Bulut kaynaklı oyun hizmeti artık App Store’da bulunmuyor.Şirket, Apple‘ın App Store yönergelerini ihlal ettiği için uygulamayı kaldırdığını söyleyerek Reddit’te duyuru yaptı.

İsmi Shadow olan bu uygulamayı bilmeyenler için söylemeliyim ki, Mac, PC, iPhone, Apple TV ve diğer set üstü kutuları da dahil olmak üzere ”PC’nizdeki bir oyunu diğer tüm cihazlarınıza aktarabilmenizi” sağlayan bir hizmettir. Sağladığı bu yönü ile bir çok teknoloji severlerin gönlünde taht kuran o uygulamaya artık erişemedikleri için üzgün olduğunu belirttiler.

Birçok yönden, Microsoft’un Project xCloud ve Google Stadia gibi hizmetlere benziyen uygulama dün Apple’ın Reddit üzerinden yaptığı duyuru ile Shadow’u iPhone ve iPad için App Store’dan çektiğini açıkladı. Yapılan duyuruda açıklamalar tam net olmasada anladığımız kadarıyla Apple App Store Yönergeleri’nin belirli bir bölümüne uygun hareket etmemesi nedeniyle olduğunu söylüyor.

Şu an itibariyle, Apple TV bu kaldırma işleminden etkilenmiyor, ancak durumlar her an değişebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Chrome Tarayıcısında İyi Bir Arama İçin 10 Önemli İpucu !

Shadow yetkililerin açıklamaları :

Apple App Store Yönergeleri’nin belirli bir bölümüne uygun hareket etmemesi nedeniyle iPhone / iPad için mobil uygulamalarımızı kaldırılacak.. Şu anda durumu araştırıyoruz ve Shadow’u en kısa sürede mobil kullanıcılarımız için geri getirme planı üzerinde çalışacağız!

Shadow, uygulamayı iPhone ve iPad’e geri getirmek için Apple ile birlikte çalıştığını belirtsede zaman konusunda birşeyler sunulmamakta. Bu durum düzeltilene kadar artık iPhone ve iPad cihazlarınızda Shadow uygulamasını kullanamamaktasınız. Geçmişte, Apple, uygulama içi dijital satın alma işlemleriyle ilgili ”Magaza içinde Magaza” gibi uygulamalara karşıda harekete geçmişti.

Peki ya sizin bu kaldırılan uygulama hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.