Bütçe Dostu OnePlus 8 Lite Ortaya Çıktı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Bütçe Dostu OnePlus 8 Lite Ortaya Çıktı

0

OnePlus 8 Lite, OnePlus X ve renderların gelecekteki Galaxy A91 ve Galaxy S11’e benzer bir tasarım ortaya çıkardığı için şirketin ilk orta sınıf akıllı telefonu olacak. OnePlus 8 serisinin 2020’nin ilk yarısına gelmesi bekleniyor. Dizilimin ekim ayında sunacağı gibi bir OnePlus 8 Pro modeli içermekle birlikte, OnePlus’ın OnePlus 8 Lite olarak adlandırılan orta menzilli bir akıllı telefon üzerinde de çalıştığı görülüyor. Uygun fiyatlı orta sınıf kategorisinde olacak. 91mobiles özel OnePlus 8 Lite renderları ve 360 derecelik bir video sunmak için @OnLeaks ile bir kez daha işbirliği yaptı. Bu CAD tabanlı görüntüler, OnePlus 8 Lite’ın tasarımına ilk bakışımızı veriyor. Bu da ortadaki delikli kesikli düz bir ekranı ve iki kamera ve birkaç sensör içeren dikdörtgen bir arka kamera modülünü ortaya koyuyor.

OnePlus 8 Lite renderları, Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy S11, Note 10 Lite ve Galaxy A91 benzeri bir tasarım gösteriyor. @OnLeaks’e göre büyük olasılıkla 6,4 inç veya 6,5 inç arasında düz bir ekran ve tek bir özçekim kamerası için merkezle hizalanmış bir delme deliği kesimi görüyoruz. Oluşturucular ayrıca çerçevenin altında bir Type-C bağlantı noktası, yanda uyarı kaydırıcısı ve kulaklık girişi yok.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xiaomi Mi10 Hakkında Ortaya Çıkan Son Bilgiler

Renk olarak mavi degrade kaplamalı kavisli bir cam arka panel alacak. Sol üst köşedeki dikdörtgen kamera modülü, çift kamera kurulumu ve bir dizi ek sensör içerir. Bir LED flaş ve bir ToF (Uçuş Zamanı) sensörü de olabilir. OnePlus 8 Lite’ın kamera özellikleri şu anda bilinmiyor.

OnePlus 8 Lite

Kabaca 159,2 x 74 x 8,6 mm boyutlarında. Bunun ötesinde, bu orta sınıf OnePlus akıllı telefon ile ilgili ayrıntılar ince. Renderlere dayanarak, OnePlus 8 Lite bir ekran içi parmak izi sensörü sunacak gibi görünüyor. Yani bir OLED ekran da bekleniyor. Bu uygun fiyatlı OnePlus telefonunun, premium OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro modellerinde görüldüğü gibi 90Hz yenileme hızı sunup sunmayacağını görmek ilginç olacak.

2015 yılında markanın amiral gemisi akıllı telefonlarının daha uygun fiyatlı bir versiyonu olan OnePlus X’i hatırlayabilirsiniz. OnePlus, OnePlus X’i bıraktığında orta segment alandan çıktı. Bu modelle beraber şirket sadece amiral gemisi kategorisine odaklanacağını söyledi. 2015’ten bu yana OnePlus ürünleri her yıl fiyatlandırma açısından artıyor. 2019’da da OnePlus 7 Pro ve 7T Pro ile büyük bir kazanç sağladı. Şimdi, OnePlus bu telefon ile tekrar orta sınıf segmente hitap etmek istiyor gibi görünüyor.

Kaynak : XDA Devs

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.