Çoğu Firma Siber Saldırı Riskine Hazır Değil
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Çoğu Firma Siber Saldırı Riskine Hazır Değil

Yeni çıkan bir rapor, yüzde 61'i Hintli işletmeler olmak üzere birçok şirket siber saldırı riskine hazır olmamakla dijitalleşme sürecini durdurduğunu yazdı

0

Çarşamba günü ortaya çıkan yeni bir habere göre, hackerlar sistemlere bölmek için yeni mekanizmalar geliştiriyor. Yüzde 61’i Hintli firma olmak üzere birçok şirket siber saldırı riskine hazır olmamakla dijitalleşme sürecini durdurduğunu söylüyor.

Dahası, Frost & Sullivan ile birlikte hazırlanan lider siber güvenlik şirketi Forcepoint tarafından yapılan bir araştırmaya göre Hintli kuruluşların yüzde 52’si siber güvenliğin bulut servis sağlayıcılarının sorumluluğunda olduğunu düşünüyor.

firma siber saldırı riski

Bu çalışma, kuruluşların yüzde 95’inin Hindistan’da dijital bir dönüşüm yolculuğuna çıktığını ortaya koydu. Ancak, dijital dönüşüm projelerini hayata geçirmeye başlayanlar için yüzde 46’sı bir güvenlik olayıyla karşılaştı. Buna göre de yüzde 20’si son 12 ayda düzenli olarak ihlal değerlendirmesi yapmadı.

 

Aslında, yalnızca yüzde 18’i dijital dönüşüm projelerinin ilk aşamalarında siber güvenlik hakkında bir düşünceye sahip. Kuruluşların yüzde 70’i yalnızca projelerin sonraki aşamalarında siber güvenlik hakkında düşünüyor. Frost & Sullivan, APAC ICT Endüstri Müdürü Kenny Yeo, “Sınırsız kuruluşta kurumsal siber güvenlik söz konusu olduğunda, birçok APAC kuruluşunun arka tarafta olduğu açık” dedi.

thumbnail
Önerilen Yazı
2019 Yılında NordPass Sızdırılmış En Basit 200 Şifre

Firma siber saldırı riskini ortaya çıkarmak amaçlı yapılan bu çalışmada Hintli kuruluşların yüzde 69’unun risk öncesi olduğunu ortaya koydu. Diğer taraftan yüzde 44’ünün daha önce veri ihlaliyle karşılaştığını ve yüzde 25’inin son 12 ay içinde ihlal değerlendirmesi yapmadığını yazdı. Yanıt veren en büyük grup arasında, BFSI ve IT hizmetleri ve BPO, şirkette güvenlik olayı yaşanmamasını sağlamak için düzenli ihlal değerlendirmesi yapan en iyi sektörler olarak ortaya çıkmıştır. Forcepoint Asia Pacific’teki kıdemli yönetmen ve güvenlik stratejisti Alvin Rodrigues şunları söyledi.

Ağdaki ve davranışsal anomalileri tanımlamak için kullanıcıların ağdaki davranışlarını anlamaya odaklanan davranış merkezli bir güvenlik yaklaşımının benimsenmesi, siber saldırıları azaltmadan azaltabilir.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.