Corona Virüs Sırasında Evden Çalışmak İçin En İyi Araçlar
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Corona Virüs Sırasında Evden Çalışmak İçin En İyi Araçlar

1

Corona isimli olarak çıkan bu yeni virüs dünya çapında binlerce insanın sağlığını küresel kaos olarak büyük ölçüde günden güne etkiledi ve halende devam etmekte. Dünya üzerinde milyonlarca şirket bu durumdan çalışanlarının sağlığı için evden çalışmaları için bir kural koydular. Bu nedenle bu çalışma işlemine evden devam eden kişiler için bazı araçlara ihtiyacı olacaklardır.

Bu nedenle bizde bu kişilerin ihtiyacını gidermeleri için masaüstü paylaşım uygulamaları, video konferans uygulamaları, VPN uygulamaları ve Corona virüsü karantinası sırasında kullanabileceğiniz proje yönetim araçları gibi ev araçlarının listesini derledik.

Evden İş İçin Masaüstü Paylaşım Uygulamaları

TeamViewer

TeamViewer dünya çapında en popüler masaüstü paylaşım yazılımlarından biridir. Herhangi bir başka bilgisayar arasında uzaktan erişim sağlamanıza olanak sağlıyor. TeamViewer, Windows, Linux, MacOS, Android ve iOS dahil tüm büyük platformlar için kullanılabilir.

En benzersiz bölüm, uygulamadaki bir dizi özelliğin arttırılmış gerçekliğe dayanmasıdır. Yönetici, bilgisayar ekranındaki gerçek dünyadaki nesneleri vurgulayarak diğer kullanıcılara görsel rehberlik etmenizi sağlar.

AnyDesk

AnyDesk piyasadaki en iyi uzak masaüstü erişim yazılımlardan birisidir. Ücretsiz versiyonunu kullanarak ekibinizle sorunsuz bir şekilde koordinasyon sağlamak için uygun  miktarda özellik sağlar.

AnyDesk, yerleşik bir sohbet, uzaktan ekran kaydı, uzaktan yazdırma ve onu en iyi masaüstü paylaşım yazılımlarından biri yapmasının en büyük nedeni çok çeşitli kullanışlı özelliklerden oluşuyor. Ayrıca, AnyDesk katılımsız erişim için oturum açma kimlik bilgilerini de destekler.

Ancak, AnyDesk programının bazı özellikleri bir bilgisayara uzaktan erişim sağlarken kullanımı karışık olması biraz sinir bozucudur diyebiliriz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Android 10 Tabanlı MIUI 11 Desteklenen Cihazlar Listesi

Evden İş İçin En İyi Video Konferans Uygulamaları

Google Hangouts

Google Hangouts, profesyonel amaçlar için kullanılabilecek en iyi video konferans yazılımlarından biridir.  Uygulama, Android, iOS, Mac ve Windows dahil bütün işletim sistemi platformlarında çalışabilmektedir. Ayrıca bu programa, video konferansı sırasında aynı anda birkaç kişi eklenebilmektedir.

Hangout, G-Suite entegrasyonu ve özel yönetici kontrolleriyle birlikte gelmektedir. Bu konu da en iyi yanı, herhangi bir kullanıcı projelerinde verimli bir şekilde işbirliği yapmak için ekranını diğer katılımcılarla paylaşabilmektedirler.

Zoom Meetings

Zoom Meetings Yüksek kaliteli görüntü ve ses aramaları sağlar ve profesyonel video aramaları yapmanız için en idealleri arasındadır diyebiliriz. Uygulamanın tek bir ekip toplantısında 100 katılımcıya kadar kapasitesi vardır ve bunların 49’u bilgisayar ekranında aynı anda gösterilebiliyor.

Zoom Meetings’in en benzersiz yanı, video konferanslarının uygulama tarafından sağlanan bulut depolama alanına kaydedilebilmesidir. Kaydedilen bu toplantılar herhangi bir noktayı incelemek veya belirtilen noktaları tekrardan incelemek için kullanılabilmektedir.

En İyi VPN Uygulamaları

Express VPN

94 ülkede 160 konuma yayılmış sunucularla ExpressVPN, destek ve hız açısından diğer alternatifleri yener. Zero ve Kill switch gibi özellikler kullanıcının gizliliğinin korunmasını sağlar.

Android, Linux, iOS, MacOS, Windows yönlendiriciler dahil tüm büyük platformları desteklemektedir. ExpressVPN, birkaç özel sunucudaki akış hizmetlerinin engellemesini kaldırır ve aynı anda 5 eşzamanlı bağlantı kurabilirsiniz.

NordVPN

NordVPN çift VPN teknolojisine sahiptir ve kullanıcılar daha fazla güvenlik için iki VPN sunucusu üzerinden bir web sitesine gidebilir. Bu özellik, ikinci VPN’nin kullanıcının gerçek IP adresini almasını kısıtlamaktadır. NordVPN ayrıca Tor’un VPN sunucularını kullanarak bağlanma özelliğine de sahiptir.

Bu VPN 400 farklı akış hizmetini desteklediği için Torrent indirmelerin de en iyi VPN olarak adlandırılabilir.

En İyi Takım Sohbet Uygulamaları

Slack

Profesyonel bir çalışma ortamında anında mesajlaşma uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız, Slack ilk akla gelen programlardan dır. Takvim, analiz ve diğerleri gibi araçların eklenebileceği çekici bir arayüzle birlikte geliyor.

herhangi bir oluşturulan takım, gereksinime göre farklı kanallarda Slack üzerinden alt bölümlere ayrılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca uygulamada kolayca birbirinden bahsedebilir. Haricinde diğer sosyal medya platformları gibi bir dizi emoji ve GIF’leri de bulunuyor.

Microsoft Teams

Teams uygulaması bir Microsoft ürünüdür. Program, toplantılar, ekip sohbetleri ve çeşitli yararlı uygulamaların entegrasyonu gibi gerekli tüm özelliklerden oluşan sanal bir çalışma alanı olarak hizmet ediyor.

Kullanıcılar Microsoft Teams’de bir dosyayı paylaşabilir ve düzenleyebilir. Haricinde bu yazılım ile HD ses ve video kalitesini de desteklemektedir. Ayrıca, kullanıcılar diğer katılımcılarla kişisel olarak veya özel kanallar aracılığıyla iletişim kurabilir.

Microsoft Teams ayrıca özelleştirilebilir bildirimler ve önemli konuşmaları kaydetme seçeneği gibi özelliklerle de birlikte geliyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
2020 Yılında Kullanmak İçin En İyi Canlı Duvar Kağıtları

En İyi Proje Yönetim Araçları

Asana

Asana en iyi takım proje yönetim uygulamalarından biri olarak hizmet vermektedir. Asana’da kullanıcılar işlerini alt kategorilere ayırabilir ve tek bir göreve kişi ekleyebilir veya görevleri tamamladıktan sonra görevi iletebilirler.

Asana’da bir görev planlamak ve organize etmek kolay bir iştir. Kullanıcılar ayrıca işi takım arkadaşlarına atarken son tarihler de oluşturabilirler. Asana’nın ayrıca belirli bir projeyle ilgili Küçük görevlerden bahsedilebileceği bir alt görev seçeneği de vardır.

Trello

Trello kullanıcı dostu arayüzü ile bir takım proje yönetimi uygulaması. Trello’nun varsayılan arayüzü ‘Yapılacaklar’, ‘Yapıyor’ ve ‘Bitti’ olmak üzere üç listeden oluşmaktadır. Bu üç listeye çok sayıda kart da eklenebilir.

Trello ile ilgili en iyi şey, Dropbox, Evernote ve birkaç tane daha dahil olmak üzere gerekli tüm ürünlerle entegre olmasıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.