Corona Virüs Sırasında İzlenebilecek Filmler
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Corona Virüs Sırasında İzlenebilecek Filmler

0

Corona virüs salgını adındaki bu hastalık dünya çapında bir tehlike oluşturması yüzünden milyonlarca insan evlerinden dışarı çıkamamaktadır. Çünkü sosyal mesafeyi önledikçe hastalığın yaygınlaşması azalacaktır. Bu durumda iken kafanızı bu salgını düşünmekten çok başka şeylere yönelmenize yardımcı olacak birkaç önerimiz olacaktır.

Kendinizi sıkılmaktan uzak tutmak için Netflix, Hulu ve Amazon Prime‘da izleyebileceğiniz filmlerin bir listesini hazırladık. Ve filmleri ise ait oldukları türlere göre ayırdık.

En İyi Pandemi Filmleri

Contagion

Contagion (buluşma) kuşkusuz şu anda internette bulabileceğiniz en ilişkilendirilebilir filmlerden biri. Bilim kurgu gerilim filmi olan Contagion, ölümcül bir virüs salgını ve dünyanın yaklaşmakta olan tehlikenin ortasında hayatta kalmak için nasıl mücadele ettiğini tasvir ediyor.

İzlenilecek yeri : Hulu

thumbnail
Önerilen Yazı
Corona Virüs Sırasında Evden Çalışmak İçin En İyi Araçlar

Outbreak

Outbreak (Salgın), kurgusal bir Kaliforniya kasabasında geçiyor ve enfekte bir maymun aracılığıyla ölümcül bir virüs hikayesi başlıyor. Bu Pandemi filmi Corona Virüs salgını nedeniyle bugünlerde tanık olduğumuz mutlak kaostan değil. Aynı zamanda siyasetin ölümcül virüs salgınıyla mücadele hedefini nasıl ele aldığını gösteriyor. Bu, Corona virüs karantinasıı sırasında mutlaka izlenmesi gereken bir Pandemi Filmi.

İzlenilecek yeri : Netflix

The Flu

The Flu (Grip), salgın konusuna dayanan Güney Kore yapımı bir filmdir. Ölümcül bir H5N1 türü, 36 saat içinde kurbanlarının hayatını alabilen ve yaklaşık yarım milyon nüfusu olan bir kasaba salgını kontrol altına almaya çalışıyorlar. Şu anda izleyebileceğiniz aksiyon dolu ve heyecan verici bir Pandemi Filmleri arasında bir diğeridir.

İzlenilecek yeri : Amazon Prime

En İyi Komedi Filmleri

Dumb & Dumber

Dumb & Dumber (Aptal ve Avanak)‘ın  filminin aslında tanıtıma ihtiyacı yok diyebiliriz. Jimm carry ve Jeff Daniels’in yer aldığı bu filmde klasik komedi konusu, film süresi boyunca sizleri yüksek sesle güldürmek için çok geniş çaplı bir çalışmaya ev sahipliği yapıyor.

İzlenilecek yeri : Amazon Prime

Booksmart

Booksmart, filmi okullarda kitap omadan bile hayatta harika şeyler başarabileceklerini fark eden iki lise öğrencisi hakkında bir komedi filmi . Yeni fark ettikleri hayatlarını kucaklamak için yolculuğa çıktılar ve kendilerini en üst seviyeye taşıyorlar. Ruh halinizi hafiflemek için esprili ve komik bir film.

İzlenilecek yeri : Amazon Prime

Modern Times

Cahrlie Chaplin’in oynadığı klasik komedi, modernleştirici endüstrilerde çalışan saf bir adam hakkında bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Modern Times, izleyebileceğiniz en seçkin komedi filmlerinden biridir.

İzlenilecek yeri : Amazon Prime

En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Splice

Splice (Birleştirme), iki bilim insanının Frankenstein çizgilerinde bir şey yaratmak için insan ve hayvan DNA’larını birleştirmeye cehennem olduğu bir Bilimkurgu korku filmi dizisidir. Bu izleyebileceğiniz en düşündürücü filmlerden biri ve sonunda aklınızın içinde gerçekten cevapsız sorular için arama yapmaya başlayacaksınız.

İzlenilecek yeri : Netflix

thumbnail
Önerilen Yazı
Android 10 Tabanlı MIUI 11 Desteklenen Cihazlar Listesi

Limitless

Bradley Cooper ve Robert De Niro’nu oynadığı Limitless (Sınırsız), en popüler Bilimkurgu filmlerinden biridir. Eddie Morra (Bradley Cooper) zihnini insan yeteneklerinin ötesinde keskinleştiren olağanüstü bir ilaç kullanıyorlar. Yeni keşfedilen güçleriyle yaşam tarzınızı değiştiren, ancak yolculuğu sırasında birçok olumsuz unsur karşılarına çıkmaktadır.

İzlenilecek yeri : Netflix

The Man From Earth

The Man From Earth (Dünyadaki Adam) bir profesör ve onun daha az bilinen, gizemli geçmişi hakkında yazılmış olan bir filmdir. Fantezi efektler yerine diyaloglara ve hikayeye bağlı filmlerin hayranıysanız, The Man From Earth kesinlikle izlenecekler listesinde bulunması gerektiğini şiddetle öneriyoruz.

 

Peki ya sizin en favori Filminiz hangisi ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.