1. Ana Sayfa
  2. Genel

Doğru Tahmin İçin En İyi Hava Durumu Web Siteleri – 2020


0

Günlük yaşantımızı aslında herkesin bildiği hava durumlarına göre şekillendiriyoruz. Bazen bunaltıcı sıcaklara kadar çıkan havanın bazen de tam tersi olan aşırı derece de soğuklara mahkum bırakması çok kötü bir durum maalesef ki. İşte bu gerçekleşen hava olayların da yapacağımız işleri önceden hava durumuna bakarak yapıyoruz. Ama işte baktığımız hava durumunu her program veya web siteleri doğrusunu göstermemekte ve kullanıcıları yanıltmakta üstlerine yoktur denebilir.

Biz de teknolojinin tonlarca şeyi hassas bir şekilde yapabildiğinden, hava olayları için de buna güvenebileceğimizi biliyoruz. Bu nedenle, şimdi size en iyi hava durumu web sitelerinin bir listesini tanıtalım ;

ACCUWEATHER

Hava tahmini söz konusu olduğunda, ilk akla gelen AccuWeather bildiğimiz en popüler hava durumu sitelerinden birisidir. Bu sitenin kullanımı çok kolay bir iş olması en beğendiğimiz özelliklerden diyebiliriz. Yapmanız gereken web sitesini açıp yerel konumunuza göre size canlı atmosferik koşullar sağlamakta. Ve haricinde başka bir konumun hava durumuna bakmak için ise de arama çubuğuna yazmanız yeterli.

accuweather.com

THE WEATHER CHANNEL

The Weather Channel (Hava Kanalı), adından da anlaşılacağı gibi, iklim ile ilgili tüm bilgiler için oluşturulmuş bir platformdur. Site de canlı hava durumu, yerel hava durumu haberleri ve daha bir çok seçenek sunar.

Web sitesini ziyaret ettiğinizde, konumunuzun mevcut sıcaklığı site logosunun altında görüntülenir. Ülke ve sıcaklık ölçeğiniz sağ üst köşedeki seçenekten değiştirebilirsiniz. Ayrıca, konumu veya posta kodunu arayarak farklı konumlardaki dış koşulları da inceleyebilirsiniz.

Ve tabi ki de kullanımında bir kolaylık daha sağlayan bu web sitesinde hava durumu güncellemelerini 1 saat, 5 gün, 10 gün, hafta sonu veya aylık olarak da ayarlayabilirsiniz.

theweatherchannel.com

 

WEATHER UNDERGROUND

Weather Underground, yerel haberler ve hava durumu güncellemelerini sağlayan başka bir sitedir. Aklınıza gelen ilk soruyu sorduğunuz da: ”Çevremde ki yerel hava durumu nedir” web sitesi hassas bir şekilde cevaplamanıza yardımcı olmakta.

Bu web sitesinde, bölgeniz için tam bir genişletilebilecek güncel hava durumu raporları bulunmakta. Site, haritalar ve radar bölümü için gerçek zamanlı hava durumu radarını da kullanıyor. Ve tabi ki de başka bir bölgenin hava durumu olayları için ise arama çubuğuna bölgenin adını yazmanız yeterli olacaktır.

Bu web sitesinde, ana sayfanın geri kalanına yayılmış en iyi hava durumu haberlerini de görüntüler. Sensör Ağı, Haritalar ve Radar, Şiddetli Hava durumu, Haberler ve Bloglar, Mobil Uygulamalar ve Daha fazlası gibi keşfedilecek daha birçok bölümü bulunmakta.

Ayrıca gerçek zamanlı uyarılar almak ve web sitesine erişimi kolaylaştırmak siteye kaydolabilirsiniz.

weatherunderground.com
thumbnail
Önerilen Yazı
Windows ve Mac İçin En İyi Android Emülatörleri 2020

WEATHERBUG

Weatherbug bize çevrimiçi hava durumu ve canlı hava durumu haberlerini gösteren başka bir sitedir.

Web sitesini kullandığınızda, saat başı ve 10 günlük güncelleme ile birlikte yakınınızdaki mevcut hava durumunu göstermekte. Ayrıca, en doğru hava tahminini vermeye çalışan tüm yerleri aramanız için bir Canlı Radar bölümü de bulunuyor.

weatherbug.com

 

SAT24.cc

Sat24.cc en iyi çevrimiçi hava durumu tahmini için gerekli tüm özelliklere sahip bir web sitesidir. Bu web sitesi, bir dizi diğer hava durumu web sitesinden hava durumu güncellemeleri sağlar ve görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz.

En iyi hava durumu web siteleri listemizi bariz bir seçenek haline getiren ve ücretsiz hava durumu radarı içeren animasyonlu haritalar ile birlikte geliyor. Site tüm dünya için ilkim raporunu görüntülediğinden, konumunuzun sıcaklığını ve daha fazla ayrıntısını öğrenmek için arama çubuğuna konumunuzu yazmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca, RainViewer, Dalga Yüksekliği, Videolar, Uçuş Radarı ve Hız Testi gibi seçenekler de vardır.

sat24.cc

 

VENTUSKY

Rüzgarlı hava tahminlerine çok benzeyen Ventusky, arka planda çeşitli seçeneklerle canlı bir havaya sahiptir. İstediğiniz hava durumu raporu için arama çubuğuna konumu yazarak haritadaki yerleri seçebilir veya arayabilirsiniz.

Site, konumunuzun atmosferik koşullarını tek başına göstermiyor; bu yönüyle olumsuz bir etkisi olabiliyor. Ama bununla birlikte, görsel olarak çekici olduğundan dolayı olumsuz tarafını telafi ediyor ve bu sayede en iyi hava radarı web sitesi listesinde yerinin bulunmasını sağlıyor.

ventusky.com
Okumaya Devam Et
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.