1. Ana Sayfa
  2. Mobil
Trendlerdeki Yazı

Dünyanın İlk SnapDragon 865’li Telefonu ZTE Axon 10S

Çinli telefon üreticisi - ZTE - Dünyanın İlk SnapDragon 865'li Telefonu ZTE Axon 10s Pro 5G modeli olarak aniden ilan etti ve tüm dünyayı şaşırttı.


0

Çinli telefon üreticisi – ZTE – dünyanın ilk Qualcomm Snapdragon 865 donanımlı telefonunu aniden ilan ederek tüm dünyayı şaşırttı. İşte Dünyanın ilk SnapDragon 865’li telefonu ZTE Axon 10s Pro 5G.

Dünyanın ilk SnapDragon 865’li telefonu ZTE Axon 10s Pro 5G, aslında Qualcomm’un en yeni ve en güçlü yonga setini ve 5G yeteneklerini bir araya getiriyor. Bu nedenle ZTE’nin amiral gemisi çift modlu NSA/SA’da 5G ağlarını destekleyecek. Bu durum cep telefonunun daha yumuşak ve hızlı bir tarama deneyimi için daha fazla sayıda 5G bandından yararlanabileceği anlamına geliyor. Ek olarak akıllı telefon aynı zamanda en yeni WiFi 6 standardını da kullanacaktır.

Axon 10s Pro 5G’deki (bilinen) diğer donanımlar arasında yüksek hızlı LPDDR5 RAM (büyük olasılıkla 8GB ve üstü); UFS 3.0 hızlı depolama ve 4000mAh kapasiteli pile sahip.

Akıllı telefon aynı zamanda ZTE’ye ait AI (Yapay Zeka) aracılığıyla sistem kaynaklarını akıllıca tahsis eden yeni nesil tüm senaryolar AI motoru Z-Booster 2.0 algoritmasıyla birlikte gelecek. Bu sistem ile makinenin performansını en üst seviyeye çıkarmak için oyunları ve çoklu görevleri hızlandırmak ve optimize edilebilecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Whatsapp iOS İçin Koyu Mod Nasıl Aktifleştirilir

ZTE Axon 10s Pro bunlarak ek olarak Link-Booster akıllı ağ hızlandırmasını da destekleyecek. Bu durum ise akıllı telefonun aynı anda birden fazla eşzamanlı ağ bağlantısı kullanmasına ve karmaşık sinyal ortamlarını daha kolay kullanmasına yardımcı olacak.

İşletim sistemi kısmında ise ZTE’nin telefonu Android 10 temelli MiFavor 10 sistemiyle önceden yüklenmiş olarak geliyor. Doğal ritmden ve 1.600’den fazla sistem ikonunun yeniden tasarlanması başka bir deyişle, çok işlevsel olurken basit bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor.

Tüm bunlar kulağa çok hoş geliyor, ama ZTE AXON 10s Pro 5G ne zaman piyasaya çıkıyor? Bu durumlarda her zaman olduğu gibi akıllı telefon önümüzdeki yılın ilk yarısında ortaya çıkması planlanıyor. Nitekim şirket resmi fiyatını bile açıklamadı.

Kaynak : Gizchina 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.