En İyi 5 Görüntülü Konuşma Uygulaması – 2020
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

En İyi 5 Görüntülü Konuşma Uygulaması – 2020

0

Küresel Covid-19 salgını birçok ülkeyi, çalışanlardan evden çalışmalarını ve vatandaşlardan evde kalmalarını istemek gibi kilit önlemleri uygulamaya zorladı. Zoom başlangıçta devlet kurumları ve şirketler arasında çevrimiçi toplantılar yapmak için büyük bir popülerlik kazanırken, büyüyen güvenlik ve gizlilik sorunları listesi nedeniyle Zoom artık tercih edilmekten kaçınılıyor. Zoom’u kullanmaktan endişe ediyorsanız, sevdiklerinizle ve çalışanlarınızla iletişim halinde kalmayı düşünebileceğiniz beş ücretsiz alternatif var. İşte 2020 yılında kullanabileceğiniz en iyi 5 görüntülü konuşma uygulaması

1. Skype

Microsoft tarafından 2011 yılında satın alınan Skype, aynı anda 50 kişiye kadar grup görüntülü görüşme sunan bu listedeki iki uygulamadan biridir. Şirket kısa süre önce herkese, uygulamayı indirmeden veya bir hesap oluşturmadan video görüşmelerinin yapılabileceğini hatırlattı. Şimdi Tanışın olarak bilinen özellik, tek bir tıklamayla ücretsiz benzersiz bir bağlantı oluşturmanıza ve herkesle paylaşmanıza olanak tanır.

Mobil, masaüstü, tablet ve Web için Skype’ı indirip kullanabilirsiniz.

2. Facebook Messenger

Facebook Messenger, aynı anda 50 kişiye kadar görüntülü aramayı destekleyen listedeki diğer tek uygulamadır. 6 veya 8 katılımcının (sırasıyla mobil ve masaüstü) ötesinde birkaç görüntülü sohbet katılımcısına izin verirken, tüm katılımcılara yalnızca etkin konuşmacıyı göstermeye odaklanacaktır. Aralık 2016’da tanıtılan Grup Görüntülü Sohbet özelliği, varolan bir grup görüşmesini kullanarak veya yeni bir görüşme oluşturarak bir grup görüntülü görüşmesi başlatmanıza olanak tanır.

Facebook Messenger Android, iOS, MacOS ve Windows için kullanılabilir.

3. Apple Grup FaceTime

Grup FaceTime, Apple’ın iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac’teki tescilli sesli ve görüntülü arama uygulamasıdır. Aynı anda 32 kişiye kadar destek verebilir. Bir FaceTime Uygulamasını FaceTime uygulamasından veya Mesajlar uygulamasındaki bir grup oturumundan başlatabilirsiniz. Group FaceTime’ın eğlenceli bir özelliği, kişiliğinize veya ruh halinize uygun Animoji veya Emoji kullanma yeteneğidir. Video görüşmesi sırasında FaceTime Live Photos’u da yakalayabilirsiniz.

Grup FaceTime video görüşmeleri için iOS 12.1.4 veya üstü, aşağıdaki cihazlarda iPadOS gerekir: iPhone 6s veya üstü, iPad Pro veya üstü, iPad Air 2 veya üstü, iPad mini 4 veya üstü, iPad (5. nesil) veya üstü, iPod Touch (7. nesil) veya üstü. iOS 12.1.4’ü destekleyen bu cihazların önceki modellerini kullanan kişiler, Grup FaceTime çağrılarına sesli katılımcı olarak katılabilir. Grup FaceTime uçtan uca şifreleme ile korunuyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Karantinada Kalırken Oynayabileceğiniz En İyi Android Oyunlar

4. Google Duo

 

I / O 2016’da tanıtılan Google Duo, bire bir video görüşme uygulamasından 12 kişiye kadar görüntülü aramaları destekleyebilecek bir uygulamaya dönüştü. Tanımlayıcı özelliklerinden biri, video görüşmesine cevap vermeden önce sizi arayan kişinin canlı bir video önizlemesini almanızı sağlayan Knock Knock. Bir başka şık özellik, aradığınız kişi aramayı alamazsa sesli veya görüntülü mesaj gönderme yeteneğidir.

Google Duo, telefonlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda ve Akıllı Ekranlarda indirilebilir.

5. WhatsApp

2020 yılında birçok kişinin de kolayca kullandığı en iyi 5 görüntülü konuşma uygulamasından biri olan WhatsApp, 2016 yılında görüntülü arama özelliğini anlık mesajlaşma platformuna getirdi. Şirket, yakın zamanda 4 veya daha az kişiden oluşan grup sohbetlerinde tek bir dokunma özelliği ile bir grup video görüşmesi başlatmayı kolaylaştırdı. Evet, bir yazım hatası değil; WhatsApp Grup Video Görüşmesi bir seferde en fazla dört katılımcıyı destekler. Başka bir sınırlama, masaüstü veya web sürümünde değil, yalnızca mobil cihazınızda görüntülü arama yapabilmeniz ve cevaplayabilmenizdir.

WhatsApp, Android telefonlarda ve iPhone’larda kullanılabilir. Ayrıca uçtan uca şifrelemeyi de destekler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.