Facebook, Messenger Rooms Kullanıma Açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama
Trendlerdeki Yazı

Facebook, Messenger Rooms Kullanıma Açıldı

0

Gerçek zamanlı videoya olan talebin artması ve WhatsApp gibi uygulamalarının kullanımı ile Facebook, uygulamalarında gerçek zamanlı gerçek hissettirmek için birkaç yeni özellik duyurdu. Giderek daha popüler olan evden toplu görüşme almak için Facebook Messenger Rooms platformunu tanıttı. Doğrudan Messenger veya Facebook’tan bir oda oluşturmanıza (Haber Akışı, Gruplar ve Etkinlikler aracılığıyla) ve bir Facebook hesabı olmasa bile herkesi video görüşmesine katılmaya davet etmenize olanak tanır.

Önerilen Yazı
En İyi 5 Görüntülü Konuşma Uygulaması – 2020

Facebook Messenger Rooms yakında Instagram Direct, WhatsApp ve Portal’dan da oluşturulabilir. Messenger Rooms şu anda 8 kişiye kadar destek veriyor, ancak önümüzdeki haftalarda zaman sınırı olmaksızın 50 kişiye kadar tutulacak şekilde güncellenecek. Bir Messenger Roomsa davet edildiğinde, mobil cihazınızdan veya bilgisayarınızdan katılabilirsiniz. Messenger uygulamasıyla katılırsanız, AR efektleri ve sürükleyici 360 arka plan ve ruh hali aydınlatması gibi AI destekli yeni efektlerle oynayabilirsiniz. Bir Messenger Odası oluşturduğunuzda, odayı kimlerin görebileceğini ve ona katılabileceğini seçebilirsiniz. Ayrıca başkalarının girmesini istemiyorsanız kişileri aramadan kaldırabilir ve bir odayı kilitleyebilirsiniz. Messenger Odaları bu hafta bazı ülkelerde satışa sunulacak ve önümüzdeki birkaç hafta içinde dünyanın geri kalanına yayılacak.

Oyuncular için, Google Play‘de bulunan yeni Facebook Oyun uygulamasını kullanarak telefonlarından Facebook’a oyun yayınlayabilirler. Buna ek olarak, Turnuvalar, insanların rekabeti bir noktada yaratmasına, oynamasına ve izlemesine izin veren yeni bir özelliktir. Artık Facebook’ta ve yakında Facebook Gaming uygulamasında mevcut olacak.

Kaynak : Facebook

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.