Google, Aramalar İçin YouTube Müziğe Bağlantı Veriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Aramalar İçin YouTube Müziğe Bağlantı Veriyor

0

Yakın zamanda hayatımıza giren YouTube Müzik kullanıcılar için çok kullanışlı bir araç olmaya devam etmekte. Bu işlemine yeni bir seviye katarak artık Google üzerinden bir arama yaptığınızda YouTube Müzik için bağlantı seçeneğini görebilirsiniz.

Son haftalarda YouTube Müzik, yenilenen özellikleri ile Şimdi Yürütülüyor ekranından ve Bulut Kitaplığı yüklemelerine gibi pek çok yeni özellik gördü. Ve şimdiki bu yeni özellik ile albüm ararken Google Müzik ile YouTube Müzik bağlantısını görmeye başladık.

Filmler ve televizyon şovlarında olduğu gibi, Google’da müzik, şarkı sözleri, parça listesi ve incelemeler gibi aramalar yaptığınızda size yararlı bilgiler verir. Arama ayrıca hemen dinlemeye başlayabileceğiniz akış hizmetlerine de bağlantı vermekte. Mobil cihazda, Genel Bakış sekmesinde bir simge paneli bulunurken, bir de “Dinle” sekmesine yer veriyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy S20 İçin Kapatma Seçenekleri Biraz Farklı !

Bu işlem en çok müzik severlerin hoşuna gitmesinin yanı sıra albüm ararken Google artık YouTube Müzik’teki çalışmayı (Reddit Aracılığıyla) sunuyor. Dinlemek istediğiniz bir müziği arattıktan sonra hafifçe dokununca mobil uygulamaya veya web sitesine giriş yapıyor, ancak oynatmayı başlatmıyor. Şirketin birinci akış hizmeti olan, Play Music, Spotify, Deezer ve iHeartRadio‘ya gibi uygulamalarla katılır.

Şu anda, YouTube Müzik yalnızca albüm ararken bir seçenek olarak görünüyor. Tek parçalar için bu özellik kullanılmamakta. Bu, kullanıcıların sık sık Asistan’dan duydukları parçaları tanımlamalarını veya şarkıları şarkı sözlerine göre aramalarını istedikleri zaman verilen özel bir durumdur.

Bir başka tuhaf olan yönü ise, bir sanatçı araması yaptığınızda YouTube Müzik’in nasıl görünmediği olmasıdır. Diğer hizmetler, tüm işleri görüntülemek için uygulamalarının içerisinde profil sayfaları için bağlantı veriyor.

Bu, kullanıcıların şu anda ayrıntılara gitme ve yeni bir arama yapmak için albüme hafifçe dokunmanız ile adımlarını izlemek zorunda kalmasıyla umulur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.