1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google ; Artık Yakınınızdaki Coronavirüs Konumlarını Listeliyor


0

Dünyamızı kasıp kavuran bir salgın olan Coronavirüs isimli bu hastalık yüzünden dünya üzerinde binlerce insanı canından ettiği gerçeğini hiçbirimiz değiştiremeyiz. Ve halen de bir çözümü bulunamadığı için salgını durduramamaktayız.

COVID-19 için bir aşı geliştirilincee kadar test kapasitesinin arttırılması, bazı normallik görünümlerine dönmelerine yardımcı olmak için önemli bir adımdır. İşte bu durumdan fayda sağlayacağını düşünen Google, artık çevrenizdeki koronavirüs test sitelerine bağlantı veriyor.

COVID-19 ile ilgili sorgular için yenilenen Google Arama masaüstünün bir deneyiminin bir parçası olarak, kırmızı renkte oluşturulmuş kenar çubuğunda yeni bir “TEST” sekmesi bulunuyor. “Koronavirüs testi (COVID-19)” kartı sadece bazı kaynakları listeler

thumbnail
Önerilen Yazı
Motorola Edge Devasa Kamera Modülü İle Canlı Görüntülendi

ABD’de, “uygun tıbbi bakım araçları konusunda karar vermenize yardımcı olacak” CDC Otomatik Kontrol Ünitesi ve ardından bir doktora ihtiyaç duyduğunuzda sağlık uzmanınızla iletişime geçmeyle ilgili genel tavsiyeler bulunmaktadır. Bir sonraki adım ise, yerel sağlık otoriteniz den gelen bilgiler ve son olarak önceden arama hakkında bir hatırlatmadır.

 

Bunun altında, Google’ın “Coronavirüs test merkezleri” listesi için de bir bağlnatı bulunuyor. Diğer yerleri sorgulamak için ise de, sayfanın sağında ve solunda bulunduğu bir harita vardır. Görünüm bulunduğunuz yerlere göre kişiselleştirilebilir ve bir konuma dokunulduğunda, giriş sonuçları, adres ve çalışma saatleri ile web sonuçları gösterilmektedir.

Bu akşam itibariyle, Google artık ABD’de 43 eyalette 2000’den fazla testt sitesi listeliyor. Connectiut, Maine, Missouri, New Jersey, Oklahoma, Oregon ve Pennsylvania, “Google yanlızca sağlık yetkilileri tarafından yayınlanmak üzere onaylanmış test konumlarını satmaktadır” olarak dahil edilmiştir. Haricinden bu eyaletlerdeki kullanıcılar yalnızca genel bilgi kartını görmektedirler.

Bu çaba, Google kardeş şirketi Verily tarafından da bir test programı da içeriyor. 

Peki ya siz Google’ın bu Coronavirüs hakkında oluşturmuş olduğu kartlar için ne düşünüyorsunuz ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.