Google Asistan’a ‘COVID-19 Uyarı’ Kartı Ekleniyor
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Google Asistan’a ‘COVID-19 Uyarı’ Kartı Ekleniyor

0

Son birkaç haftadır bütün dünyayı kasıp kavuran salgın olan Coronavirüsü milyonlarca insanı evine kapatmaya mahkum etmiştir. Bir çok insanında canından olmasının yanı sıra zorluk çekmeye çabalayan bu hastalığın halen önüne geçilememektedir.

İşte bu durumdan müzdarip olan dünya için Google, bilgilere hızlı bir erişim sağlamanız için tüm platformlarını tam performanslı olarak kullanıyor. Ve en son, Asistan‘ın yeni Anlık Görüntü feed‘inde bazı yararlı ipuçlarını içeren bir “COVID-19 uyarısı” kartı kazanmasını sağlamakta.

Bu akşam Google Asistan, “Coronavirüs hastalığı (COVID-19)” hakkında kırmızı renkli bir kart eklendi. “En son bilgileri al” seçeneğine hafifçe dokunarak Asistan’ı başlatmaya devam eden birkaç öneri çipi sunmakta :

thumbnail
Önerilen Yazı
MIUI 12 Alacak Xiaomi Modellerinin Tam Listesi !
  • Hakkında : SOS uyarısından gelen arama
  • Haberler : En son hikayeler
  • Belirtiler : Aramadaki Bilgi Paneli
  • Evden çalışma ipuçları : Arama sorgusu
  • Ellerinizi yıkamak için bir hatırlatma ayarlayın : Dahili hatırlatma
  • Ellerimi yıkamama yardım et : Kaprisli bir şarkı

Bu oluşturulan Kart, geçen hafta Android ve iOS‘a yaygın olarak sunulan Anlık Görüntü formatının kullanışlılığını ve esnekliğini kanıtladı. Genellikle şu anki takvim etkinlikleri için ayrılmış olan “Şimdi (Now)” başlığı altında listelenir ve kısa bir süre saklanırken birçok bilgiye bağlanmaktadır.

Haricinde bu bilgi merkezinin menüsünde “Bu kartı bir daha gösterme” seçeneği seçilerek kapatılabilir. Anlık Görüntü’deki COVID-19 uyarısı, bu akşam kontrol ettiğimiz birkaç Yardımcı cihazda görünmeye başlamakta.

Peki ya siz Google’ın bu şekilde bütün platformları ile çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz ?

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.