Google Çalışanlarına Zoom’u Yüklemeyi Yasaklıyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Çalışanlarına Zoom’u Yüklemeyi Yasaklıyor !

0

Son birkaç haftada video konferansın yükselmesiyle Zoom hem kullanımda hem de kültürel farkındalıkta adeta bir patlama yaşadı. Bu artış, artan güvenlik endişeleriyle çakıştı ve Google şimdi çalışanlarının Zoom’u yüklemesini yasaklayan en son kuruluşlardan birisi.

BuzzFeed‘e göre Google, çalışanlarına kurumsal bilgisayarlarda Zoom Masaüstü istemcisini devre dışı bıraktığını söyledi. Şirketten yapılan açıklamada, bu hafta başlayarak müşteriyi engelleme kararını teyit ediyor ve uzun süredir devam eden “çalışanların şirket ağımız dışındaki işler için onaylanmamış uygulamaları kullanmasına izin vermeme” politikasına dikkat çekiliyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google Doodle Serisi İle Önümüzdeki Hafta Teşekkür Edecek

Uygulama, şirketin güvenlik açıklarına işaret ettiği Google’ın “çalışanları tarafından kullanılan uygulamalar için güvenlik standartlarını” karşılamıyor.

SpaceX ve New York okulları da dahil olmak üzere diğer büyük organizasyonlar da yazılımdan yavaş yavaş uzaklaşıyorlar. Zoom bu ayın başlarında 90 günlük bir özellik dondurma ve güvenlik incelemesini taahhüt etti.

Google’da, Zoom’un web tarayıcısı ve mobil uygulamaları aracılığıyla kişisel kullanıma izin verilmektedir. Bu, Zoom’un yasağı, Google’ın Meet rakibinin kullanımda benzer bir artış ve muhtemelen şirketin çalışanlarının da dahili olarak kullanmasını istediklerini görmesi ile geliyor.

Okumaya Devam Et

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.