Google Chrome OS İçin Steam Desteği Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Google Chrome OS İçin Steam Desteği Geliyor

0

Chromebook’a sahip olmanın birçok avantajı var. Genellikle uygun fiyatlı, hafif, iyi pil ömrüne sahip. Bununla beraber Chrome OS çoğu insan için yeterli işlevselliğe sahip. Ancak kullanıcıların Chromebook almayı engelleyen nedenlerden biri, hareket halindeyken çok fazla oyun oynamak istiyorsanız ortaya çıkıyor. Yeni bir rapora göre Google, Chrome OS için Steam desteği getirmek istiyor. Bunun için Valve ile çalışıyor.

Bu rapor, Chrome OS için ürün yönetimi direktörü Kan Liu ile CES 2020’de bir toplantıya atıf yapan Android Police’den David Ruddock tarafından geliyor. Ruddock, Chrome OS için Steam ‘in Chrome OS’nin Linux uyumluluğu ile etkinleştirileceğini söylüyor. Liu bunu direkt olarak doğrulamasa da Ruddock, Google’ın bu projede Valve ile doğrudan işbirliği içinde çalıştığını ima ettiğini söyledi.

Şu anda Steam Linux istemcisini Crostini kullanarak Chrome OS’de çalıştırmak mümkün. Fakat resmi destek çok daha iyi performans ve güvenilirliğe sahip olacaktır. Mevcut kurulumda oyun oynamak çok kolay değil. Bu da resmi Steam desteği ile hangi oyunların mümkün olabileceği sorusunu gündeme getiriyor. Piyasadaki çoğu Chromebook, düşük kaliteli CPU’lara ve sınırlı 3D hızlandırmaya sahip. Liu, gelecek olan AMD Chromebook’larla değişmesini bekleyebileceğimizi söyledi.

thumbnail
Önerilen Yazı
HP Elite Dragonfly G2, Qualcomm X55 5G İle Gelecek

Üst düzey özelliklere sahip Premium Chromebook’lar piyasada az buluuyor. Ancak son yıllarda bunlardan daha fazlasını görüyoruz. Örneğin geçen hafta CES’te Samsung, Intel’in 10. Nesil işlemcileri ve Intel UHD Grafik Kartı ile Galaxy Chromebook’u duyurdu. Resmi Steam desteği, insanların Chromebook’ları “Oyun Dizüstü Bilgisayarları” olarak görmeleri için yeterli olmayabilir ancak kesinlikle daha fazla oyun fırsatı ortaya çıkaracaktır. Diğer taraftan ne yazık ki, Ruddock bu projenin gerçeğe dönüşmesinin yıllar olabileceğini söylüyor.

Kaynak : AndroPolice

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.