Google Doodle Serisi İle Önümüzdeki Hafta Teşekkür Edecek
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Doodle Serisi İle Önümüzdeki Hafta Teşekkür Edecek

0

Geçtiğimiz hafta Google, COVID-19 ile mücadele ettiği için dünya genelindeki sağlık çalışanlarına teşekkür eden basit ve hareketli bir reklam yayınladı. Şirket, önümüzdeki iki hafta boyunca bir dizi Google Doodle‘a sahip tüm coronavirüs yardımcılarına teşekkür ederek bu övgüyü sürdürüyor.

Bu hafta, COVID-19’a yanıt veren birçok insanı tanımak için bir dizi Doodle’a başlıyoruz ; Ön cephedeki insanlara bakan doktorlardan ve hemşirelerden, temel mal ve hizmetlerin hala mevcut olduğundan emin olmak için öğretmenlere ve yemek servisi çalışanlarına özel bir teşekkür ediyor.

Genellikle Olimpiyatlar ve Dünya Kupası gibi çok haftalık spor etkinliklerine ayrılan bu Google Doodles serisi, ABD‘deki Ulusal Halk Sağlığı Haftası‘na denk geliyor.

İlk teşekkürler halk sağlığı çalışanları ve bilim camiasındaki araştırmacılar. Dizide 14 tane olacağı düşünüldüğünde, Google, “G” temalı bir ‘e’ ye bir kalp göndererek aynı temel biçimi kullanıyor.

Pazartesi günü, eğrileri gösteren grafikler yer alırken, yarınki fırçalamalarla giyilen son harfi görebilirsiniz. En alttaki Arama ana sayfası, Google’ın o gün kimi tanıdığını not eder.

Önerilen Yazı
Netflix, Ebeveyn Kontrolü Özelliğini Etkinleştirmek !

Google Doodles : Teşekkür ederim Coronavirüs yardımcıları

  • 6 Nisan : Halk sağlığı çalışanları ve bilim dünyasındaki araştırmacılar

  • 7 Nisan : Doktorlar, hemşireler ve tıbbi çalışanlar

  • 8 Nisan : Acil servis çalışanları

  • 9 Nisan : Saklama ve sanitasyon işçileri

Teşekkür görecek olan diğer Coronavirüs yardımcıları işe şunları içeriyor :

Önümüzdeki iki hafta boyunca, Doodles’ımız sağlık çalışanları, ilk müdahale ekipleri ve sanitasyon, yemek servisi, toplu taşıma, okullar ve daha fazlası gibi hizmetleri tutan birçok kişi de dahil olmak üzere diğer önemli cephe çalışanlarını onurlandıracak.

COVID-19 salgını başladığından beri Google, bilgi sağlamak ve sağlık kaynaklarına bağlantı sağlamak için bütün platformlarını seferber ettiğini belirtelim.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz Google’ın bu coronavirüs hakkında yapmaya çalıştığı işler hakkında ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.