Google Duo Kişilere Artık Eposta İle Kayıt Olabileceksiniz
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Google Duo Kişilere Artık Eposta İle Kayıt Olabileceksiniz

0

Google Duo’nun geçen ayın sonlarına ait bir APK sürümünde yeni bilgi ortaya çıktı. Bu da şirketin uygulamada grup video ve sesli aramalar için davet bağlantısı işlevselliği getirmeye çalıştığını ortaya koydu. Bu özellik bırakıldıktan sonra, kullanıcıların grup çağrıları için davet bağlantılarını paylaşmasına izin verecek. Diğer yandan da kullanıcıların tek bir dokunuşla aramaya katılmasına izin verecek. Platformdaki diğer kullanıcılarla bağlantı kurmayı daha da kolaylaştırmaya çalışıyor. Bunun için de Google Duo uygulamasına, kullanıcıların e-posta adreslerini kullanarak kişilere ulaşmalarını sağlayacak bir geçiş eklemek için çalışılıyor. Yani bir yandan şöyle diyebiliriz; Google Duo Eposta kayıt seçeneği gelmiş oluyor.

Şu anda, Google Duo için kaydolduğunuzda, web’de oturum açmadığınız sürece telefon numaranızı kullanmanız gerekiyor. Mobil cihazda Duo’ya kaydolduktan sonra, hizmeti farklı cihazlarda kullanabilmeniz ve telefon numaranıza veya Google hesabınıza erişimi olan kişilerin Duo kullandığınızı görmelerine izin vermek için Google hesabınızı bağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Google, Duo’nun Hesap ayarlarında kişilerin yalnızca e-posta adresinizi kullanarak size ulaşmasını sağlayacak bir geçiş eklemeye hazırlanırken bu durum değişecek şekilde ayarlanmıştır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google ; Artık Yakınınızdaki Coronavirüs Konumlarını Listeliyor

Google Duo Eposta ile kayıt yakın zamanda uygulamanın hesap ayarlarında geçişin ekran görüntüsünü paylaşan uygulama ters mühendisi Jane Manchun Wong (@wongmjane) tarafından tespit edildi. Beklediğiniz gibi, “E-posta adresiyle ulaşılabilir” geçişi etkinleştirildiğinde, kullanıcıların sizi uygulamada aramak için telefon numaranızı bilmeleri gerekmez. Bu geçişin eklenmesi, Duo’nun mobil cihazlarda yalnızca e-posta hesapları için destek eklemeye hazırlandığını göstermezken (yani, telefon numaranızı hiç vermeden hizmete kaydolmanıza izin verin), ancak kesinlikle bir tane daha bu yönde adım atın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.