Google Duo Video Aramalarda Emoji Desteğine Kavuştu
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Google Duo Video Aramalarda Emoji Desteğine Kavuştu

0

Google’ın mesajlaşma uygulamalarıyla ilgili çabaları her zaman başarılı olmamıştır. Aslında çoğu zaman tam bir başarısız yapıt oldu. Son zamanlarda da bundan ders çıkarmış gibi görünüyorlar. Günümüzde mesajlaşma, operatörünüzden veya cihazınızdan bağımsız olarak tüm cihazlara yayılırken, Android kullanıcıları iPhone kullanıcılarının yıllardır keyif aldığı iMessage deneyimine Google Duo ile çok yaklaştı diyebiliriz. Bununla birlikte bunu anlamaya başlamadan önce, mesajlaşmada Allo ve Duo adlı uygulamaların bir ikilisi dahil olmak üzere başka amaçları vardı. Allo çoktan ölmüş olsa da, Duo başarılı oldu ve Android için FaceTime’a alternatif oldu.

Sadece bu değil, aynı zamanda Duo, uygulamayı Android’in en yeni estetiğine uygun hale getiren çok uzun zaman önce bir Materyal Teması da dahil olmak üzere yeni özelliklerle sık sık güncelleniyor. Şimdi, uygulama aynı zamanda video mesajları için emoji ifadelerine kavuştu. Bu özellik, yayınlar, fotoğraflar ve şimdi hikayeler için farklı tepkiler kullanabileceğiniz Facebook gibi uygulamalarda gördüğümüze oldukça benzer bir durum. Instagram ayrıca kullanıcıların emojiler kullanarak hikayelere tepki vermesine izin veren bir seçenek sunmuştu. Bu özellik ile gönderen ve grup mesajı durumunda gruptaki herkes tarafından görüntülenebilen Duo’daki video mesajlarına kahkaha, sevgi ve üzüntü ifade eden emoji tepkileri ekleyerek Facebook ve Instagram’ın ayak izlerini takip ediyor diyebiliriz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Hesaplarınızı Korumak İçin En İyi Kimlik Doğrulayıcı Uygulamaları

Google Duo için video mesajlarını düzenli olarak kullananlara bu yeni özellik muhtemelen oldukça iyi bir özellik olarak gelmiştir. Güncelleme Play Store üzerinde yayınlandı. İsterseniz aşağıdaki butona tıklayarak PlayStore sayfasından güncelleyebilirsiniz.

play-store-download

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.