Google Home Hoparlör Gruplarında Android TV Seçeneği
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Home Hoparlör Gruplarında Android TV Seçeneği

0

Google‘ın insanlara yardımcı olduğu ekosisteminin en iyi özelliği nedir derseniz ? Evinizde ki bütün müzik çalacak hoparlör grupları oluşturabilme yeteneğidir.  İşte bu yeteğine bir yenisini daha katmayı mümkün kılıyor.

Chromecast isimli olan bu yerleşik uygulamasını neredeyse birçoğumuz duymuştur. İşte bu yerleşik olan uygulamasına yapılan bir güncelleme sayesinde Google, görünüşe göre tüm Android TV cihazlarının hoparlör gruplarıyla çalışmasını sağlamıştır. Bu çalışmayı başlattıktan sonra çoğu kullanıcı Nvidia Shield TV modellerinde olduğunu da onaylamaktadır.

Google’ın ADT-3 adında ki geliştirici cihazında da birkaç testler yapıldı, ancak Chromecast’in yerleşik uygulamasını yandan yüklenmiş bir APK ile güncellemesini sağlanamıyor. Ama bir AirTv Mini cihazında uygulamaya tabi tutulması sonucu yüklendiğini görmekteyiz.

Önerilen Yazı
OnePlus 8 ve 8 Pro İçin OxygenOS Stabil Güncellemesi İndir

Twitter’da @AndroidTV_rumor tarafından işaret edilen bu güncellenmiş sürüme girmenin kolay bir yolu ise, Play Store‘daki Chromecast yerleşik beta sürümüne katılmaktır. Bu sayede asıl güncelleme yapılıp yüklenene kadar erken erişim sağlayabilirsiniz.

Çıkan bu özellik sayesinde artık kullanıcıların kafasına takılan bir soruyu söyleyelim sizlere ; Google bunu neden aktifleştirdi ? Birincisi ; bir süredir hoparlör grubu özelliği ile göze çarpan çok iyi bir kategori oldu – Android TV cihazları bununla neden çalışmasın? Tabi şunu da bilmeliyiz ki, Google’ın bu yeni çıkarmış olduğu özelliği, yalnızca bu yılın başlarında ikinci nesil Chromecast Ultra için hazırlanmakta olduğunu söylediler. Ama tabi yinede orijinal Chromecast Ultra’nın hoparlör gruplarını desteklediğinden, Android TV’nin ikinci jenerasyonun özellik paritesine sahip olmayacağı anlamına da gelmiyor.

Peki ya sizce Google bu yeni eklemiş olduğu Android TV seçeneği için kullanıcılarının nasıl bir rahatlığa kavuşmasını düşündü ki ekledi ? Şuan da ha akıllarda bir çok soru bıraktığını hepimiz biliyoruz, ama en kısa zamanda gelişme oldukça sizlerle paylaşıyor olacağız…

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.