Google Meet Artık Herkes İçin Ücretsiz Oluyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Google Meet Artık Herkes İçin Ücretsiz Oluyor !

0

Önceki aylardan itibaren dünyamızı sarpa saran bir Coronavirüs isimli Pandemi hastalığı ile milyonlarca insan evlerinden dışarı çıkamamaktadırlar. Bu durumdan dolayı insanlar kendi aralarında ki iletişimine video konferansları ile devam etmektedirler.

İşte bu sebepten dolayı da Google Meet, bugünden itibaren özgür ve tüketiciye odaklı bir reklamla iletişim kurmak için yeni bir uygulama olarak gösteriliyor.

Bu yeni olarak çıkmış bir dakikalık Meet reklamında, şirketin mavi, kırmızı, sarı ve yeşil noktalarının yani Google’ın ‘G‘ logosunu ve metninin el yazısı şeklinde olduğunu görmekteyiz.

Peki ya bu yeni uygulama sayesinde Google’ın bizlere neler sunduğu hakkında küçük bir de liste hazırladım sizler için ;

  • Toplantılar artık sadece stabil toplantı eşliğinde geçmeyecek
  • Bunlara, doğum günü, grup toplantıları, mahalle toplantıları, egzersiz toplantıları, dersler üzerine oluşturulan sınıf toplantıları ve bunları takip eden diğer toplantılar da dahil.
  • Aslında kullanıma başladığınız da bu saydığımız toplantıları gibi görünmediğini ve gerçek bir toplantı eşliğinde hissedilmediğini fark edeceksiniz.
  • İşte bu sayılan ihtiyaç halindeki toplantılar için Google Meet herkes için ücretsiz ve ulaşılabilir bir uygulama olacağına emin olabilirsiniz.
  • Ayrıca içerisindeki Premium video toplantıları ve Güvenilir Google Güvenliğine’de ücretsiz bir şekilde erişebileceksiniz.

Haricinde şuan ki gündemimizde en çok dikkat çeken görüşmeler arasında olan sosyal, eğitici ve fitness üzerine olmasıdır. İşte bu seçenekler için Google, üçüncü taraf bir filtre uzantılarının yanı sıra uzaktan öğrenme ve tele-sağlık kullanımı da vurgulamaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Karantina Sayesinde Torrent Trafiği Bazı Ülkelerde Çok Yüksek

Ayrıca şirket, yaptığı bu toplantıda  Google Meet’in 30 Eylül‘e kadar ücretsiz premium özelliklere sahiptir. Yalnızca kurumsal işletme olan G Suite üyeliğini kaldırdığını da belirtti.

Videoda da örneklerini izleyebileceğiniz üzere kişiler arasındaki iletişimi 16‘ya kadar barındırdığını ve yeni dizaynı ile masaüstünüzde de olabilir, ancak bunun yanı sıra mobil uygulamasının da olacağı belirtilmektedir. 

Peki ya sizin en çok tercih ettiğiniz video konferansı uygulaması hangisi ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.