Google Mesajlar Uygulaması 1 Milyar İndirmeyi Geçti!
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Google Mesajlar Uygulaması 1 Milyar İndirmeyi Geçti!

0

Teknoloji devlerinin en tepesinde bulunan Google, artık hayatımızın her anından etkileşim sağlamaya yarıyor. Tarayıcısından tut arama uygulamasına kadar her şey ile kullanıcıların en büyük hayran olduğu bir şirket olarak karşımızda. İşte bu hayranlığını nasıl elde ettiğini merak edenler için ise geliştirdiği uygulamaları kullanıcıların istediklerine göre yöneltmesi denebilir.

Örneğin Google’ın Mesajlaşma uygulamasını şuan dünya üzerinde kullanımı bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Şuan da belki siz bunu ön yüklü olarak geldiğini düşünebilirisiniz. Ama cevap tabi ki de hayır. Şuan son çıkan verilere göre Google Mesajlar uygulamasını sonradan indirme ile 1 Milyar’ı geçtiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Android Police tarafından tespit edilen Google Mesajlar, son birkaç gün içerisinde Play Store‘da 1 Milyar indirme gerçekleştirdi. Teknik olarak konuşursak, Google Haritalar gibi önceden yüklenmiş gelse bile herhangi bir uygulama için etkileyici bir başarı olabilirdi, ancak bu Mesajlar uygulaması için bu öyle değil.

thumbnail
Önerilen Yazı
Mac İçin Kullanılabilir En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları – 2020

Herhangi bir Pixel veya Android One (veya farklı OEM’lerden oluşan diğer cihazlar) cihazı satın almadığını sürece, Google Mesajları varsayılan olarak cihazınıza yüklenmez. Aksine, OEM’iniz (Samsung, LG, OnePlus veya diğerleri) SMS mesajlarını işlemek için cihaza yüklenmiş olan bir başka mesajlaşma uygulamanız vardır.

Ama tabi ki de şuan hepimiz 1 Milyar adet Piksel cihazının olmadığını biliyoruz, bu yüzden Mesajlar açıkça daha geniş Android kullanıcı tabanı için popüler bir alternatif mesajlaşma uygulaması haline geldiğini anlıyoruz. Nedeni ise ? Mesajlaşma uygulaması uzun süredir, özelliklerden yoksun, temiz ve kolay bir kullanıcı arayüzü sunmuştur. Bildiğimiz üzere uygulama içerisinde, karanlık mod, görüntü işaretleme aracı ve hatta kullanışlı bir web arayüzü gibi şeçeneklerle düzenli olarak güncellenir. Belki de en büyük nedeni ise, bu Mesajlaşma uygulaması taşıyıcılardan bağımsız olarak çeşitli bölgelerde RCS‘yi desteklemesi de olabilir gibi duruyor. Bu, şüphesiz milyonlarca kullanıcının istediği SMS üzerindeki en büyük yükseltmelerdendir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.