1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama
Trendlerdeki Yazı

Google Stadia, PlayStore Üzerinde Göründü

Playstore üzerinde uygulaması görünen Stadia şu anda Google Pixel 2, Pixel 3, Pixel 3a ve Pixel 4 için en yeni akıllı telefonlarında çalışmasını bekleniyor.


0

Google Stadia, Google’dan bir bulut oyun hizmeti olarak ortaya çıktı. Yüksek dinamik aralığı destekleyecek ve 60 kare/sn hızında 4K çözünürlüğe kadar video oyunları oynatabilecek. Ancak iyi bir yüksek hızlı internet bağlantısı gerektiren plaform (5G kullanıcıları için sorun değil) masaüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, akıllı televizyonlar, dijital medya oynatıcılar ve Chromecast için Google Chrome aracılığıyla kullanılabilecek. Google Stadia artık Google’ın Android uygulama marketinde, Playstore üzerinde de artık bu yeni oyun akış platformunun resmi uygulaması göründü.

Bu biraz şaşırtıcı çünkü Google Stadia uygulamasını Playstore üzerinde yayınlanmasını beklemiyorduk. Şimdilik, Stadia yalnızca Google’ın en yeni akıllı telefonlarında çalışmasını bekleniyor. Ancak bu uygulamanın başka birçok cihaza da yüklenebileceği bildirildi.

Erişim almak için davet kodu gerekiyor ve bu kod şimdilik Google dışı cihazlarda kullanılamıyor. Resmi olarak Stadia Google Pixel 2, Pixel 3, Pixel 3a ve Pixel 4 için ilan edildi. Telefonunuza erişemiyorsanız, Chrome ve Chromecast Ultra ile PC’nizde yine de oynayabilirsiniz.

Link : Google Stadia on PlayStore 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.