Google Telefon ve Mesajlaşma Xiaomi MIUI İçin Önyüklü Gelecek
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
Trendlerdeki Yazı

Google Telefon ve Mesajlaşma Xiaomi MIUI İçin Önyüklü Gelecek

1

Xaomi’nin MIUI yazılım deneyimi birçok kişinin ilgisini çeken deneyime sahip. Pixel’deki Android ile karşılaştırıldığında, MIUI, görünüşten uygulama ve bildirimlerle davranış biçiminden çok farklı bir deneyim sunuyor. Kesinlikle birçok alanda özenilerek geliştirildi ve son birkaç yıl içinde büyük ölçüde gelişme sağladı. MIUI’nin çoğu versiyonunda Xiaomi, kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için genellikle kendi uygulama paketini içeriyor. Şimdi, Xiaomi MIUI yazılımının Pixel deneyiminden birkaç kısım alacak gibi görünüyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xiaomi Redmi 8 Resmi TWRP Desteğine Kavuşyor

Artık Çin, Hindistan veya Endonezya dışında satılan Xiaomi cihazları MIUI eşdeğerleri yerine Google’ın Mesajlarını ve Telefon uygulamalarını içerecek. Xiaomi, bu hareketin, muhtemelen Avrupa Birliği’ndeki düzenlemelere atıfta bulunan belirli bölgelerdeki gizlilik yasalarına ve kısıtlamalarına uyduğunu söyledi. Xiaomi’nin bu iki Google uygulamasını zaten bazı telefonlarına gönderdiğini biliyoruz. Örneğin, Redmi Note 8 Pro kullananlar cihazın Google’ın çevirici ve mesaj uygulamasıyla birlikte geldiğini belirtiyorlar. Aynı durum, 2019 yılının Ağustos ayının sonlarında Avrupa’da başlatılan Mi 9T Pro için de geçerli. Bu duyurunun anlamı, Avrupa Ekonomik Alanı veya Global MIUI yazılım dağıtımlarıyla satılan tüm yeni cihazların bu iki uygulama önceden yüklenmiş olmasıdır.

Xiaomi Miui 11 Google telefon ve mesajlaşma

Birçok kişinin Google’ın Telefon uygulamasının önyüklü olmasını beğenmesine rağmen bu durumun not edilmesi gereken bir dezavantaj var. Ses kaydı yapamayacaksınız artık. Bunun nedeni, Google Phone uygulamasının çağrı kaydını desteklememesi. Önceden yüklü gelen MIUI telşefon uygulamasında ise desteklemesidir. Bu özelliğin “2020’de tekrar edinilebileceğini” belirtiliyor. Bu da çağrı kaydının bu yılın ilerleyen saatlerinde kullanılabileceği anlamına geliyor.

Kaynak : Xiaomi

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.