Huawei Ekran Kartı Pazarına Hazırlanıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Huawei Ekran Kartı Pazarına Hazırlanıyor

0

Endüstri kaynaklarından alıntı yapan çevrimiçi yeni raporlar ortaya çıktı. Buna göre Çinli teknoloji devi Huawei ekran kartı ile grafik kartı pazarına girmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Şirket, NVIDIA, AMD ve Intel’in hâlihazırda alana hakim olduğu bir pazara girmek için Kore’de yerleşik yeni bir Cloud ve AI iş grubunu canlandıracak.

Raporlara göre, Huawei, ilk çabalarını artırmak için NVIDIA ve AMD yeteneğinin ağır işe alım çılgınlığının ortasında. Başarılı olmaları halinde Elec, Huawei’nin NVIDIA’nın Tesla GPU’larını geçen yılın sonlarında piyasaya sürülen Ascend 910 AI İşlemcisi olarak almak için iyi bir konumda olacağını söyledi. NVIDIA Tesla V100’ün yaklaşık iki katı.

Ascend 910’u ortaya çıkardıktan bir ay sonra, Huawei Atlas 900’ü duyurdu ve bunun dünyanın en hızlı AI eğitim kümesi olduğunu söyledi. Temel amaç, hava tahminlerini, otonom sürüşü, petrol arama ve uzay gözlemlerini incelemek olduğunu söyledi.

Ocak 2020’de Huawei, büyük veri hesaplamaları ve dağınık depolama amaçlayan bir sunucu CPU olan Kunpeng 920’yi duyurdu. ARMv8 mimarisine dayanıyordu ve 2.6GHz 64 Çekirdekten oluşuyordu. Huawei’ye göre bu modelde güç verimliliği% 30 artırıldı. Aynı gün Huawei, Kunpeng 920 tarafından işletilen Taishan sunucu serisini yayınladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google Stadia Ücretsiz Kullanıma Sunuldu

Huawei ekran kartı pazarına girmeye hazırlanma hamlesi, 2020 yılına kadar hükümet ekipmanlarında kullanılan tüm yabancı donanımların yerini almayı planladığını açıklayan Çin Hükümeti’ni desteklemek olabilir.

Kaynak : Theleck

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.