Huawei P40 Pro’nun Çıkış Tarihi Yayınlandı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Huawei P40 Pro’nun Çıkış Tarihi Yayınlandı

0

Huawei, çok kısa zamanda adından çok fazla şekilde bahsettirerek teknoloji severlerin en çok hayran olduğu markalardan birisi olmasını sağladı. Bu sayede akıllı telefon piyasasına damga vuracak çıkışlar yaparak rakiplerine toz attırmaya hızla devam ediyor.

Ama geçen yıl Google ile ters düşen Çinli teknoloji devi artık yeni çıkaracak olan cihazlarında Android işletim sistemini kullanamamakta. Bunun ilk örneğini Huawei’nin Mate 30 serisinde görmekteyiz. Bu durumda iki şirket arasında çıkan kavgadan en çok kullanıcıların etkilendiğini söyleyebilliriz. Ancak ne kadarda Android’siz bir cihaz piyasaya sunsada geliştiriciler sayesinde Google’ın uygulamalarını nasıl yükleyebileceğimizi öğrenmiş bulunmaktayız. Böylesi durumda oldukları için yakın zamanda piyasaya sürecek olan P40 serisinde de aynı durumu göreceğimizi belirtmekte fayda var.

thumbnail
Önerilen Yazı
OnePlus 6 / 6T İçin Yeni OxygenOS Yaması Yayınlandı

Google’ın uygulamalarını kullanmadığı için Çin dışında ivme kazanmak için zorlu bir mücadele ile karşı karşıya kalacak gibi duruyor. Çıkan sızıntılar sayesinde Huawei P40 Pro’nun potansiyel tasarımına göz atmamızı sağlayarak, Google Play hizmetlerine doğrudan erişimi olmadığı için üçüncü amiral gemisi cihazı olacağını kesin bir gözle bakmaktayız.

 

Huawei P40 ve P40 Pro Ne Zaman Tanıtılacak ?

Huawei P40 ve P40 Pro isimli olarak iki modelin piyasaya sürülmesini beklemekteyiz. Şirketin en son ki kamera performansı göz önüne alındığında, P40 serisinin akıllı telefon piyasasındaki bütün cihazların kameralarından çok daha yüksek performanslı olacağını düşünüyoruz. Raporlara göre her iki modelde de en az üç kamera göreceğimizi ve potansiyel olarak dört ila beş arka kameradan herhangi birisiyle piyasaya çıkacağını gösteriyor. Bu kameralaradan muhtemelen, ana kamerası 64 MP, 20 MP ultra geniş açılı lens, 12 MP telefoto lens ve Time Flight (Uçuş Süresi) sensörü içerecek.

Yine olduğu gibi, her iki cihazda Google Play Store’a doğrudan veya resmi erişimi başlamayacak. Bunun yerine Huawei, tarafından, Google uygulamalarının ve hizmetlerinin eksikliğini kapatmak amacıyla son aylarda önem verdiği AppGallery isimli uygulama ile kullanıcılarını hoşnut edeceğini söylüyor.

İşte bu kadar merakle beklenen bu Huawei P40 serisi MWC’nin iptal edilmesi nedeni ile 26 Mart‘ta Paris‘te tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.