Huawei Üçlü Döner Kamera Sistemine Hazırlanıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Huawei Üçlü Döner Kamera Sistemine Hazırlanıyor

Yeni bir patent başvurusu bize Çinli teknoloji devlerinden biri olan Huawei markasının hayal ettiği planları, üçlü döner kamera sensörünü gösteriyor.

0

Yeni bir patent başvurusu bize Çinli teknoloji devlerinden biri olan Huawei markasının hayal ettiği planları anlatıyor. Burada, akıllı telefonun arkasından öne doğru hareket edebilen döner üçlü kamera sistemine sahip bir akıllı telefon görüyoruz.

Huawei ve alt markası Honor, 2019’da akıllı telefonlarındaki çentiklerin entegrasyonuna karşı çok az şey yaptı. Ancak Huawei P Smart Z veya Honor 9X gibi bazı giriş seviyesi ve orta sınıf modeller bu sorunun üstesinden gelmek için motorlu bir ön sensör entegre ettiler. Ancak genel eğilim bu yönde değildi.

Bununla birlikte 2020’de üretici firma Huawei biraz daha ileri gidebilir. Let’s Go Digital sitesi, Çin makamlarına 17 Aralık 2019’da onaylanan bir marka patentinin sunulmasını tespit etti. Bu patent :

HUAWEI: ÜÇ DÖNER KAMERA SENSÖRÜ İLE AKILLI BİR AKILLI

Bu patent, üç kamera sensörü içeren bir yapılandırmaya sahip bir akıllı telefonu açıklamaktadır. Elbette küçük bir bükülme ile bunlar telefonun dönen bir kısmına entegre edilmiştir. Hangi büyük olasılıkla motorludur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Dünyanın İlk SnapDragon 865’li Telefonu ZTE Axon 10S

Huawei üçlü döner kamera konsepti, 2019 Asus Zenfone 6’yı anımsatıyor. İkincisi, doğal olarak öz çekim, arkadaki ile aynı kalitede çekim yapma yeteneği büyük avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Bu üçlü kamera motor desteği ile dönüyor. Galaxy A80 ile Samsung tarafında da oldukça benzer bir çözüm ortaya çıkmıştı.

Bununla birlikte Huawei üçlü döner kamera konseptine ait patent sadece bir akıllı telefonun böyle bir tasarım kullanıp kullanmayacağını belirlemeyen bir patentti. Huawei’nin avantajı, bu kavramın marka tarafından ve ana şirketten biraz daha fazla risk alma eğiliminde olan Honor tarafından kullanılabilmesidir. Bu tasarımın sadece 2020 için yeni Huawei P Smart Z’ye ait olması mümkün duruyor. Ancak net bir şekilde bilmek için beklememiz gerekiyor.

Bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum kutusunda bizimle paylaşın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.