Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme – 2020
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
Trendlerdeki Yazı

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme – 2020

0

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram Türkiye’de yaklaşık 38 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bu kişilerin yüzde 41’i kadın yüzde 59’u ise erkek. Instagram kullananların sayısı yıllık yaklaşık yüzde 2 oranında artarken bazı kullanıcılar ise Instagram hesabını kapatmak istiyor. İki çeşit Instagram kapatma yöntemi var. Biri dondurmak ve diğeri de kalıcı olarak silmek. Bu yazıda Instagram hesabını kalıcı olarak silme yöntemini paylaşacağız.

İşlemleri yapmadan önce Instagram hesabını kalıcı olarak silme yöntemini uygularsanız tekrar o hesaba ulaşamayacaksınız. Hesap komple silinecek. Kendim deneme olarak açtığım hesapta uyguladım ve hiçbir türlü hesaba ulaşamadım.

thumbnail
Önerilen Yazı
1 Nisan 2020 Torrent İndirme Hızlandırıcı İzleyici Listesi

Kalıcı silme için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Hesabını Sil sayfasına gidin. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.
  • “Hesabını neden siliyorsun?” sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin.
  • “Hesabınızı kalıcı olarak silme” seçeneği, sadece menüden bir neden seçtiğinizde görünür.
  • Hesabımı kalıcı olarak sil”‘e tıklayın veya dokunun.

Eğer farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın. Burada kullanıcı adının yanındaki simgesine dokunun/tıklayın ve Çıkış Yap‘ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

Güvenlik nedenleriyle, bir hesabı şifresini bilmeyen bir kişi silemez. Hesabınızı silmek için hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız.

Instagram kalıcı hesap silme linki için tıklayın

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.