1. Ana Sayfa
  2. Genel

İnternet Hızınızı Test Etmek İçin En İyi Siteler

İnternet hızınızı test etmenize yardımcı olacak olan en iyi ve en popüler siteler olan platformları sizler için seçtik ve sıraladık.


0

Günümüz de insanların hızlı bir internet bağlantısı olması en büyük arzularından bir tanesi olmaya başladı. Bu arzularının yerine getirilmesi bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor elbette.

Örneğin; Fiber alt yapısı olan bir yerde hatlarınız ne kadar hıza kadar destekliyorsa o hızlara ulaşmanız mümkün olacaktır. İşte bu yüzden internet hızınızı hangi bölge de bağlantı kuruyorsanız oranın alt yapısın da kaç Mbps (internet hızı) alacağınızı ölçmenize yardımcı olacak en iyi ve önemli siteleri sizlere sunuyoruz.. ;

Speedtest.Net 

Speedtest by Ookla, isimli olan bu site geniş bant bağlantılarınızı yani internet hızınızı ölçmeden yardımcı olabilecek en popüler platformlardan birisi. Android ve iOS için de geliştirilmiş olan uygulamaların da içine yerleştirilmiş olan Speedtest VPN hizmeti ile birlikte geliyor.

Bu platformu kendi türünün en büyük hizmeti yapmasını sağlayan şey ise, dünyaya yayılmış miyonlarca Speedtest sunucu olmasıdır. Bunun nedeni ise, sunucunun fiziksel mesafesinin, özellikle bir VPN‘deyken hız ve gecikmede farklılıklar yapabilmesidir.

Speedtest.com
thumbnail
Önerilen Yazı
Ücretsiz Yabancı Müzik İndirme Sitelerini Listeledik

Fast.com

Fast.com, sinema ve televizyon dünyasının başlarında gelen Netflix tarafından oluşturulmuş olan ücretsiz bir ağ hızı testidir. Çok basit bir kullanıcı arayüzü sunmasının yanı sıra indirme hızınız dışında bazı önemli ayrıntılar sunabiliyor.

Geçen yıla kadar Netflix’in hız testi yalnızca indirme hızlarını hesaplardı. Ancak kullanım oranı artınca yükleme hızları için de destek ekledi. Speedtest by Ookla’dan artı bir noktası olarak, LAN‘ınızdaki insanların interneti kullanırken ki gecikme oranını da hesaplar.

Fast.com

Xfinity 

Xfinity, kullanıcılar için PC‘de ve mobil cihazlarda internet hızlarını kontrol etmelerine yardımcı olabilecek ücretsiz bir araç sunuyor.

Fast.com gibi, Xfinity hız testi aracı da görsel olarak çekici bir kullanıcı arayüzü kullanılmakta. İnternet hızının nasıl ölçüldüğü hakkında ayrıntılı bilgi ve çevrimiçi deneyimlerini iyileştirmek için ipuçları gösteriyor.

Xfinity.com
Okumaya Devam Et

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.