1. Ana Sayfa
  2. Mobil
Trendlerdeki Yazı

iPhone 12 Çentiksiz Tasarımı Ortaya Çıktı


1

Yeni nesil iPhone’ların çıkışını görmeye en azından altı ay olsa da, Apple’ın yaklaşan amiral gemileri hakkındaki söylentiler ortaya çıkmaya başlıyor. En sonuncusu, iddia edilen iPhone 12 Pro’nun bazı görüntülerini yayınlayan Svetapple’deki insanlardan geliyor. En büyük yenilik, 2017’de iPhone X ile ilk çıkışını yapan şimdi imza çentiğinin olmaması. Yani görünen o ki iPhone 12 çentiksiz tasarımı ortaya çıktı.

Şu anda çentiğe yerleştirilmiş tüm bileşenler telefonun üst çerçevesine yerleştirilmiştir. IR kamerayı ve beraberindeki sensörleri ve nokta projektörü, hoparlör ve 12MP ön kamerayı üst çerçeveye yayılmış gösteren bir diyagram görüyoruz. Yan ve alt çerçeveler de mevcut iPhone’lardan daha büyük görünüyor, ancak bunun sadece erken bir render olduğu göz önüne alındığında herhangi bir sonuç çıkaramıyoruz.

thumbnail
Önerilen Yazı
2020 Yılındaki En İyi Battle Royale Mobil Oyunları

Ayrı ortaya çıkan iPhone 12 çentiksiz tasarımı olan bir diyagramda, SIM yuvasının hala sağ tarafta olduğunu gösteriyor. Cihazın ayrıca önceki söylentileri onaylayan düz kenarlarla geldiği de tarif ediliyor. Son iPhone 12 söylentileri, daha büyük 6.7 inçlik Pro varyantının yeni bir sensör değiştiren kamera stabilizasyonu kazanacağına işaret ediyor. Ayrıca her iki Pro varyantına da gelen olası 3D ToF sensörlerini duyduk. Ayrıca 120Hz ProMotion ekranlar, 6GB’a kadar RAM ve mmWave 5G bağlantısı hakkında konuşmalar da var.

Tabii ki görüntülerin kaynağını doğrulamanın bir yolu yok ve resmi bir kaynaktan gelmeleri biraz erken görünüyor. Fan yapımı veya tedarik zincirinden gelen Intel tabanlı olmaları daha olasıdır. Daha fazla söylenti beklemek ve bilgilerin doğrulanmış olup olmadığını görmek zorundayız.

Kaynak : SvetApple

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.