Kişisel Güvenlik Uygulaması Artık Eski Pixel’lere Yüklenebiliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

Kişisel Güvenlik Uygulaması Artık Eski Pixel’lere Yüklenebiliyor

0

Google‘ın kendi işletim sistemi olan Android dünyasına bir yenisini daha eklemeye çalışan şirket, kısa bir zaman önce Pixel cihazları için Android 11 Geliştirci Önizlemesini yayınlamıştı. Bu yayınlanan yeni versiyonda çok sayıda önemli değişikliklere gidildiğini söyleyebilsemde, çok fazla dikkat çekici değişiklikler olmadığını belirtelim. Her yıl yenisini çıkartan Amerika’lı teknoloji devi bu  yılki versiyonunda Pixel 4 için araba kazalarında kişilere yardımcı olmak adına geliştirdiği Kişisel Güvenlik uygulaması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu uygulama ile artık kullanıcılar Pixel cihazlarında kullanıma başladıktan sonra gönül rahatlığı ile araçlarını kullanabileceklerini düşünmekteyiz. Lakin uygulama kaza anında kişi ile irtibata geçebilmesi ile çok iyi bir özellik olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu Kişisel Güvenlik uygulaması  1.1.286909525 sürümü, ilk Android 11 Geliştirici Önizleme derlemesinin bir parçası olarak önceden yüklenmiş olarak geliyor, ancak sadece Google Pixel 4 cihazlarına gelmektedir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Android 11 DP1 : Hızlı Ayarlar Kutucukları Nasıl Renklendirilir

 

Bahsettiğimiz bu Kişisel Güvenlik uygulaması siz ve aracınız bir kazaya karışıp karışmadığınızı belirlemek için telefonun konumunu, ivmeölçeri ve mikrofon verilerini kullanarak arabanızın çarpışma algılamasını içermekte. Pixel’iniz bir trafik kazası geçirdiğinizi düşünüyorsa, uygulama hemen yüksek bir ses çıkarır ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sorar. Ve otomatik olarak yetkilileri arayarak konumunuzu acil servisler  ile paylaşabilecektir.

 

Hiçbir zaman Kişisel Güvenlik uygulamasına ihtiyacınız olmayacağını düşünseniz de, telefonunuza yüklenirse hayatınızı kurtarmanıza yardımcı olabilecek harika bir eklentidir. Bu aşamadaki tek dezavantajı, Birleşik Kralık (United States)‘ta kilitli bir bölge için kullanılabilir olmasıdır. En yakın zamanda tüm dünya için geçerli olmasını temenni ediyoruz.

Kişisel Güvenlik uygulamasının en son sürümünü Pixel cihazınıza yükleyebilirsiniz ancak sadece Pixel cihazları için çalıştığını unutmayalım. Ve eğer uygulamayı indirmek isterseniz aşağıya linki bırakıyorum :

Kişisel Güvenlik Uygulaması

Peki ya sizin bu uygulama hakkında ki düşünceleriniz nelerdir ?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.