Linux Mint 20 Yeni Özellikleri İle Ortaya Çıkıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar

Linux Mint 20 Yeni Özellikleri İle Ortaya Çıkıyor

0

Linux Mint ekibi yaklaşan Ubuntu ve Debian tabanlı işletim sistemi sürümleri için yeni geliştirmeleri ve güncellemeleri açıkladı. Aylık blogu tamamlayan Linux Mint ekibi, Linux Mint 20 ismiyle ilk olarak Debian Edition’ın önyükleme, dil ayarları içerecek. Buna ek HiDPI gibi Linux Mint 19.3’ün tüm geliştirmelerini içerecek şekilde piyasaya sürüldüğünü doğruladı.

Mint ekibi yakında çıkacak Ubuntu 20.4 LTS’ye dayanan ilk sürüm olacak olan Linux Mint 20 için yeni bir paket tabanı üzerinde çalışmaya başladı. Linux Mint Debian Edition 4 Linux Mint 19.3’te sunulan tüm iyileştirmelerle birlikte gelecek. LMDE 4, Btrfs alt modüllerini ve giriş dizini şifrelemesini destekleyecektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Samsung’dan İlginç Telefon Tasarımı

Açık kaynak sürücüsü Nouveau’nun NVIDIA kartlarla uyumluluğunu düzeltmek için LMDE 4, NVIDIA sürücülerini anında kurmak için önyükleme menüsüne yeni bir giriş ekleyecek. İşletim sistemi önyüklemesi sırasında siyah bir ekran olması durumunda sizi giriş GUI’sine yönlendirecektir.  Linux Mint 20, monitör frekansını ayarlamak için uzun süredir aranan talebi de çözüyor. Artık Cinnamon 4.6 ekran ayarlarında monitörünüzün frekansını da seçebileceksiniz.

Ek olarak, Cinnamon 4.6, her bir monitör için ölçek değerini %100 ile %200 arasında bağımsız olarak yapılandırmanıza izin veren özel ölçeklendirme özelliğine sahip olacak. Son olarak Mintbox 3 masaüstü bilgisayarlarının dünya çapında sevkiyatı başladı. Mintbox 3’ün Pro ve Basic sürümlerini Amazon ve Fit IoT’nin resmi web sitesinden satın alabilirsiniz.

Linux Mint Resmi Sayfası

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.