Mac İçin Kullanılabilir En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları – 2020
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun ve Uygulama

Mac İçin Kullanılabilir En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları – 2020

0

Bir çoğumuzun bildiği Portable Document Format yani PDF belgelerinizi çoğu zaman faklı çeşit işletim sistemlerine özel biçimlendirme sistemi ile korumakta.

Uyumluluğu sayesinde dünya üzerinde en sık kullanılan dosya türlerinin en tepesinde gelmektedir. Ayrıca, bildiğiniz üzere PDF dosyalarının düzenlenmesi bir hayli zordur, bu özelliği sayesinde belgenin bütünlüğünü korumaktadır. Bu sebepten ötürüde bir çok gizli belgelerimizi genelde PDF formatında paylaşmaktayız.

Bugünlerde neredeyse tüm işletim sistemleri, herhangi bir PDF’i zahmetsizce açan dahili bir PDF okuyucusu ile gelmektedir. Ancak, bazen PDF okuma deneyiminizi özellikle şirket dünyasında bir hayli ilgilenenler ve E-Kitap okumayı tercih edenler için geliştirmek isteyebilirsiniz.

İşte biz de bu gibi durumlarda, gelişmiş işlevlere sahip üçüncü taraflarca yüklenebilir PDF okuyucu yazılımların listesini derliyoruz. Eğer sizde bir MAC sahibi olarka PDF okuyucusu arıyorsanız haberimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

MAC İçin En İyi PDF Okuyucu Uygulamaları – 2020

Adobe Reader

PDF formatı diyince aklınıza ilk gelen sizce hangisidir diye sormama bence de gerek yoktur. Çünkü sizlerde şuan tam olarak düşündüğümü düşünüyorsunuz.! Mac için Adobe Reader, ücretsiz olarak sağlanan en iyi yüksek verimli ve kullanımı kolay bir arayüzüne sahip bir yazılım olması ile dikkatleri bir hayli üzerine çekiyor. İşte bu ücretsiz PDF okuyucu yazılım ile PDF belgelerinizi kolayca görüntüleyebilir, yazdırabilir ve yorum yapabilirsiniz. Mac için olan Adobe Reader’ınızdaki dosyalarınıza farklı cihazlardan da istediğiniz yerden erişebileceğiniz Adobe Document Cloud’u da destekliyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google Duo Kişilere Artık Eposta İle Kayıt Olabileceksiniz

PDFElement

MacOS cihazınız için zengin özellikli bir PDF okuyucu istiyorsanız, PDFElement‘den başka bir yere bakmamalısınız. Bu yazılım da metin, resim, bağlantı, OCR teknolojisi, metni vurgulama ve son derece kullanıcı dostu bir arayüzü ile güçlü özellikleri bir araya getirmektedir. PDFElement sadece PDF okuyucu değil, aynı zamanda PDF’lere açıklama eklemek veya metin / görüntü eklemek için de kullanabileceğiniz birkaç PDF düzenleme aracını da beraberinde getiriyor. Ayrıca, PDF dosyalarınızı parola ile koruma seçeneği de sunar.

PDFElement Mac cihazları için en iyi Adobe okuyuvu alternatifidir. Ayrıca, ücretsiz olması ile de kullanıcılarının bir hayli dikkatini çekmektedir.

 

PDF Reader

App Store‘daki en yüksek puan alan uygulamalardan biri olan PDF Reader , PDF’lerinizin okunmasını, düzenlenmesini ve imzalanmasını bir hayli kolaylaştırmaktadır. PDF dosyalarınıza not ekleyebilir, metinleri vurgulayabilir, şekil ekleyebilir, damga ekleyebilir ve PDF dosyalarınıza bağlantı ekleyebilirsiniz. Ayrıca PDF’lerinizi okumanız için de bir gece modu da eklenmiştir. Ve daha iyisi ise PDF’lere slayt gösterisi olarak sunabilir ve dosyalarınızı bir şifre ; Örneğin Touch ID veya Face ID ile kilitleyebilirsiniz.

Uygulama üzerindeki tüm düğmeler ve araçlar düzgün bir şekilde ayarlanmış olup çok güzel bir arayüz ile gelmektedir.  PDF Reader ayrıca okumanızı kolaylaştırmak için birden fazla PDF dosyasını sekme olarak görüntülemenizi sağlar.

 

PDF Professional

PDF Professional adından da anlaşılacağı gibi Mac cihazlar için profesyonel bir PDF uygulamasıdır. Bu yazılım, PDF dosyalarınızı okuma, açıklama düzenleme ve dönüştürme işlevlerini içermektedir.  Bu titizlikle tasarlanmış kullanıcı arayüzü ve PDF’leri düzenlemek ve okumak için geniş araçlarından dolayı Mac için en iyi PDF okuyucularından biridir.

Bu ücretsiz olan PDF okuyucusu ile bağlantılar, resimler ekleyebilir, açıklamalarda görüntüleyebilir ve yorumları yanıtlayabilir, statik PDF formatlarını doldurabilir ve çok daha fazlasını yapmanıza imkan tanınıyor. Hassan verileriniz olması durumunda ise PDF soyalarınızı parola ile koruma seçeneği de beraberinde geliyor.

 

Skim

Skim açık kaynaklı bir PDF okuyucu uygulamasıdır. Web sitesinde, “PDF’deki bilimsel makaleleri okumanıza ve açıklama eklemenize yardımcı olmak için” tasarlandığını söylüyor, ancak e-Kitapları okumak için de aynı derecede yararlı olduğunu fark ettik. Bu yazılımda da notlar ekleyebilir ve düzenleyebilir, tek kaydırma ile metin vurgulayabilir, notları ve vurguları tek bir yerde görüntüleyebilir, PDF dosyasını sunmak için yerleşik geçişler ve birçok güçlü aracı da kullanabilirsiniz.

Skim, Spotlight’ı desteklemektedir, yani metni doğrudan Spotlight’tan arayabilirsiniz. Tam ekran modu ve notları metin olarak dışa aktarma, Skim’in önemli ve kullanışlı bir özelliğidir. Düzgün arayüzü ile bu listeye dahil etmemizi sağlayan bir başka faktördür.

OCR özelliğinin olmaması bazıları için bir kırıcı olabilir tabi ki de, ancak sadece e-Kitapları PDF formatında okumak için bir belge yazılımı istiyorsanız, önerimizdir. Diğer bir dezavantajı ise, yazılımın 2017’den beri güncellenmemiş olması, bu da güvenlik riski olasılığı doğurabilir.

 

iSkysoft PDF Editor

iSkysoft PDF Editor, PDF dosyalarını görüntülemek için premium bir yazılımdır. Kullanımı kolay bir arayüze ve Microsoft Word tarzı şerit benzeri bir arayüze sahip olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ücretsiz denemede, elbette, OCR işlevi gibi birkaç özelliğini kaçırmaktasınız. Bu PDF yazılımında PDF’lerinizi en fazla 5 sayfasını PDF’e dönüştürebilirsiniz ve bir seferde 50’dden fazla dosyayı birleştiremezsiniz, ancak yazılım PDF’leri görüntülemek için mükemmeldir.

iSkysoft PDF Editor yazılımı ücretli bir yazılımdır, ancak okuma amacıyla kullanabilecek ücretsiz bir deneme sürümü vardır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy S20 Satışları Düşünüldüğü Kadar Olmuyor

Foxit PDF Reader

Boyutu küçük ancak güçlü özellikleri olan bir PDF okuyucu arıyorsanız, Foxit PDF Reader‘i şiddetle tavsiye edebiliriz. PDF formatında dosyalar oluşturmanıza, not eklemenize ve imzalamanıza izin veren küçük, hızlı ve zengin özelliklere sahip olan bir PDF okuyucudur. Yazılım, sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve ayrıca PDF dosyalarını okumak için özelleştirme seçenekleri sunar.

Ayrıca, Foxit PDF Reader, form doldurma, veri alma / verme ve OneDrive, Google Drive , Dropbox ve Box gibi bulut depolama seçenekleriyle entegrasyon gibi özellikler sunan birkaç PDF okuyucusundan biridir.

 

Haihaisoft PDF Reader

Bu yazılım yalnızca PDF’leri okumak için özel olarak tasarlanmış MAC cihazları için yetersiz bir PDF okuyucudur diyebiliriz. Sadece 4 MB’lık bir dosya boyutuyla, Mac için diğer ağır PDF okuyucularından çok daha iyidir. Haihaisoft PDF Reader‘ın öne çıkan özelliklerinden biri ise, DRM-X platformu tarafından korunsa bile bir PDF belgesini açabilmesidir.

 

Peki ya sizin favori PDF yazılımı hangisi ?

Okumaya Devam Et
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.